Film, De Gaulle: Liberté — 24 oktober 2026, 20:00

Juni 1940. Frankrijk geeft zich over aan het Duitse leger en tekent de wapenstilstand. Te midden van de chaos weigert één man zich neer te leggen bij de situatie: generaal de Gaulle. Als kersverse staatsvijand vlucht hij – zonder leger steun noch hoop – naar Londen om de scherven van zijn gevallen vaderland op te rapen. De Gaulle heeft één rotsvast geloof: een nieuw vrij Frankrijk en Europa dat zijn wapens niet neerlegt tegen Nazi-Duitsland. 

Na “Résistance” wordt het verhaal van Charles de Gaulle voortgezet in “Liberté”, het tweede en afsluitende deel van het epische tweeluik onder regie van Antonin Baudry. Met een indrukwekkende cast vol grote Franse en Engelse namen, als: Simon Abkarian (Casino Royale), Anamaria Vartolomei (Le Comte de Monte-Cristo), Niels Schneider ‘Diamant noir’, Mathieu Kassovitz (La Haîne’, Thierry Lhermitte (Le Dîner de cons), Félix Kysyl (Miséricorde) en Simon Russell Beale (House of the Dragon, The Death of Stalin).

Photos by Malgosia Abramowska

--------------------RECENSIES--------------------

'Vaardig en meeslepend verteld'★★★★   VPRO Cinema 

'Subtiel gevoel voor absurdisme'★★★★   de Volkskrant 

'Het tempo is hoog, de vertelling onwaarschijnlijk overzichtelijk' Filmkrant 


Stuur een agendapunt in

Meer agendapunten

19 september 2026 – 17 oktober 2026 Bibliotheek Rijn en Venen
Workshopreeks Geweldloze Communicatie - Alphen-Centrum

Tijdens deze workshopreeks maak je kennis met de methode van Geweldloze Communicatie. Na afloop heb je voldoende handvatten en ervaring om nieuwsgierig in gesprek te gaan met de mensen om je heen, ook als je het oneens bent.

11 oktober 2026 om 14:00 – 16:15 Castellum Theater & Film
40 jaar ROM-koor

De muzikale tijdreis van 40 jaar ROM-koor 

11 oktober 2026 om 16:20 – 18:25 Castellum Theater & Film
The Cycle of Love

Een ontroerend waargebeurd verhaal over een Indiër die 10.000 km fietst voor zijn Zweedse liefde. ★★★★ - de Volkskrant

11 oktober 2026 om 16:25 – 18:35 Castellum Theater & Film
Wen Er Maar Aan

M. zit in de overgang. BENG! En nu? Eraan wennen of.....