- Castellum Theater & Film , Rijnplein 1-3, 2405 DB Alphen aan den Rijn
- dinsdag 13 oktober 2026 om 14:15 – 16:20
Een ontroerend waargebeurd verhaal over een Indiër die 10.000 km fietst voor zijn Zweedse liefde. ★★★★ - de Volkskrant
In 1975 wordt de jonge Indiër PK verliefd op de Zweedse Lotta. Wanneer zij terugkeert naar huis, stapt hij op een tweedehands fiets voor een reis van bijna 10.000 kilometer om haar terug te vinden. PK is een dalit, geboren aan de onderkant van het Indiase kastensysteem. Zijn bijzondere reis voert hem dwars door onbekende landen en landschappen, afhankelijk van de hulp van de mensen die hij onderweg ontmoet.
Oscarwinnend regisseur Orlando von Einsiedel brengt dit waargebeurde liefdesverhaal tot leven met interviews, reconstructies en beelden van de reis. Een meeslepend verhaal over liefde, moed en medemenselijkheid.
De pers is enthousiast: de Volkskrant noemt de film een “ontwapend lieve documentaire-roadmovie” en VPRO Cinema noemt hem “ontroerend, meeslepend en vreugdevol”.