Theater Utrecht

Professionele acteurs en tbs-patiënten onderzoeken het klassieke stuk van Büchner. 

‘Woyzeck’ is een van de eerste teksten in de wereldliteratuur die de ontoerekeningsvatbare misdaad verbeeldt en laat zien dat een dader niet alleen schuldig is, maar ook slachtoffer kan zijn. Het gaat over een soldaat die langzaam zijn grip op de werkelijkheid verliest. Een affaire. Een mes. Een moord. 

In ‘Woyzeck: In de TBS’ onderzoeken professionele acteurs, tbs-patiënten en -medewerkers het wereldberoemde, onafgemaakte stuk van Georg Büchner. Hij liet 27 losse scènes na die in elke volgorde gespeeld kunnen worden. Wat gebeurt er in het hoofd van iemand die zijn grip op het leven verliest en steeds gewelddadiger wordt? Wat doet het met omstanders en geliefden? Als een dader ook slachtoffer blijkt te zijn, hoe ver zijn wij dan zelf werkelijk verwijderd van geweld? En waarom blijven we kijken, wat fascineert ons?

Regisseur Casper Vandeputte maakt er een liveverhaal van dat elke avond anders kan lopen. Op het toneel spelen medewerkers van de Van der Hoeven Kliniek en tbs-patiënten mee. Acteurs Vincent van der Valk en Marieke Giebels bewegen zich tussen hen, sturen, spelen en onderbreken. 

Elke avond draait het uiteindelijk om één vraag, die voor elke acteur, elke tbs-patiënt en elke bezoeker van belang is: kun je een ander mens worden?


Stuur een agendapunt in

Meer agendapunten

10 juni 2026 om 13:30 – 15:55 Castellum Theater & Film
Radioman - laatste vertoning

Jonge Berre ontdekt zijn magische gehoor in het Flagey-gebouw in Brussel.

10 juni 2026 om 13:45 – 15:35 Castellum Theater & Film
De Film van Rutger, Thomas & Paco 2

Rutger en Thomas redden hun hond Paco en alle andere honden van een vloek.

10 juni 2026 om 15:30 – 16:30 Bibliotheek Rijn en Venen
Lego mania

Vanmiddag bouwen we met verschillende soorten Lego, maken stopmotion filmpjes of laten robots rijden. Je mag zelf kiezen wat je het liefste doet!

10 juni 2026 om 15:45 – 17:50 Castellum Theater & Film
The Super Mario Galaxy Movie (NL)

Beleef het kleurrijke universum van Mario!

10 juni 2026 om 15:50 – 18:05 Castellum Theater & Film
The President's Cake

Bekroond met de Caméra d’Or in Cannes voor beste debuutfilm.