Theater, Serious Music Alphen | RanestRane

Op vrijdag 26 mei keert de Italiaanse band RanestRane terug in Parkvilla met  de geheel nieuwe show: ‘Apocalypse Now’, met muziek geïnspireerd op de iconische film van Francis Ford Coppola uit 1979.


RanestRane (uit Rome) bestaat al bijna 25 jaar is vooral bekend vanwege de albums en liveoptredens waarin de (eigen) muziek en teksten worden samengevoegd met beeldfragmenten en dialogen uit films. Hierdoor ontstaat een soort rockopera met extra, nieuwe dimensies.

Al vele  bekende films werden zo door RanestRane ‘onder handen’ genomen, waaronder ‘Nosferatu the Vampyre’ (2007) , ‘The Shining’ (2011) en ‘2001: A Space Odyssey’ (in 3 delen; 2012-2018), waarbij werd samengewerkt met de Marillion-leden Steve Hogarth en Steve Rothery en waarmee de band al eerder (met veel succes en zeer hoge waarderingen) te zien/horen was in Parkvilla.

In 2020 bracht RanestRane de tribute-cd ‘The Wall’, opgedragen aan de rockopera-film van Alan Parker (uit 1982) die  RanestRane inspireerde tot de cinematografische rock waarmee ze zich onderscheiden van andere bands. Dit werk bevat interpretaties van de beroemde muziek van Pink Floyd dat die tot een geheel wordt gemaakt met de film van Parker. De show werd vele malen live gespeeld in de periode 2020-2022, waaronder in het Romeinse amfitheater in Alba Fucens.

Nu komt de band (exclusief) naar Alphen met hun geheel nieuwe show ‘Apocalypse Now’, waarin RanestRane het (actuele) thema ‘oorlog’ vorm geeft met progressieve en melodieuze rock en beklemmende beelden uit de film. Dit zorgt voor een unieke kijk- en luisterervaring die je als muziek- en filmliefhebber zeker een keer meegemaakt moet hebben. En je kunt je hiervoor geen beter podium wensen dan Parkvilla!


Stuur een agendapunt in

Meer agendapunten

18 april 2025 – 18 april 2028 Maggie Blue
28 april 2025 – 4 mei 2025 Bibliotheek Rijn en Venen
Expositie 'Proef de verandering!'

Het online platform 'We Are The ReGeneration' werkt aan een duurzame economie en een duurzaam voedselsysteem. Samen met pioniers en inheemse leiders tonen ze mogelijkheden voor regeneratie. Bezoek in april de expositie in Bibliotheek Alphen-Centrum over dit initiatief.

28 april 2025 – 4 mei 2025 Bibliotheek Rijn en Venen
Expositie Food for Thought (Kadir van Lohuizen)

In de fotoreeks en gelijknamige tv-serie 'Food for Thought' legt Kadir van Lohuizen het verhaal achter ons voedsel vast. Hij reist naar verschillende landen om de hedendaagse voedselindustrie in beeld te brengen. De serie brengt in beeld wat vaak buiten ons blikveld blijft.

28 april 2025 om 10:30 – 23:59 Parkvilla
28 april 2025 om 13:30 – 15:40 Castellum Theater & Film
28 april 2025 om 13:30 – 15:30 Castellum Theater & Film