Another Kind Of Blue

Dans en technologie worden versmolten tot een verrassend visueel en emotioneel spektakel.

In Silent Gestures onderzoekt choreograaf David Middendorp de taal van het lichaam — een taal die we allemaal spreken, vaak zonder het te beseffen.

Wie enthousiast vertelt, beweegt mee met zijn woorden; handen beginnen te spreken, lichamen vertellen verhalen. Middendorp ziet in die vanzelfsprekende gebaren een oervorm van expressie — en maakt die zichtbaar in dans, technologie en beeld. 

Zoals altijd bij Another Kind of Blue speelt technologie een belangrijke rol, maar hier is ze subtieler aanwezig — als verlengstuk van het lichaam.
Virtuele handen bewegen mee via motion capture, terwijl in het werk Arms drones samen een bovenlijf vormen dat reageert op improviserende dansers. Zo ontstaat een directe dialoog tussen mens en machine, waarin technologie niet alleen ondersteunt, maar zelf lijkt mee te voelen. En in Flyland (2016) lijken dansers door de lucht te vallen, gevangen en voortgestuwd door hun eigen schaduwen. Licht en projectie worden hier een danspartner die de wetten van de zwaartekracht opheft en de grenzen van het lichaam vervaagt. 

30-10-2025
Titel is op verzoek van gezelschap aangepast van The Fly Blue Tour -> Silent Gestures


Stuur een agendapunt in

Meer agendapunten

21 januari 2026 om 13:30 – 13:30 Castellum Theater & Film
Nawi

Een aangrijpend verhaal over moed en zelfbeschikking. 

21 januari 2026 om 13:45 – 13:45 Castellum Theater & Film
Spongebob op Piratenpad

Spongebob jaagt op een spookpiraat in dit hilarische zee-avontuur vol actie en plezier! 

21 januari 2026 om 14:00 – 14:00 Castellum Theater & Film
Juf Braaksel en de Mysterieuze Verdwijning

Een magisch schoolkamp vol geheimen, heksen en spannende avonturen voor kinderen! 

21 januari 2026 om 16:00 – 18:40 Castellum Theater & Film
Song Sung Blue

Hugh Jackman en Kate Hudson schitteren in dit waargebeurde muzikale verhaal.

21 januari 2026 om 16:00 – 16:00 Castellum Theater & Film
Mr. Nobody Against Putin

Een indrukwekkend, gelaagd portret van moed, menselijkheid en verzet in het klein.

21 januari 2026 om 16:15 – 18:30 Castellum Theater & Film
Zootropolis 2

Judy en Nick ontrafelen een spannend mysterie in Zootropolis, vol avontuur, humor en onverwachte wendingen.