Theater, Klapstoelkabaret | met Anne Neuteboom en Pieter Verelst (vrij toegankelijk)

Pop-up podium voor cabaret en kleinkunst. Intieme en komische optredens in de buitenlucht, op het terras voor Parkvilla. 
Georganiseerd i.s.m. Theater Castellum en KHABBAZ in het kader van het Openingsfestival Cultureel Seizoen. Gratis te bezoeken, maar neem je eigen klapstoel mee! Kom op tijd, want VOL = VOL. 


KLAPSTOELKABARET
Ontdek nieuw talent, gloednieuwe liedjes en conferences tijdens een middag of avond Klapstoelkabaret. We toeren deze zomer weer met ons mobiele podium langs bijzondere plekken in Nederland en brengen het festivalgevoel naar u toe met intieme voorstellingen in de buitenlucht. U ziet optredens van twee artiesten uit de Klapstoel-selectie, die bestaat uit cabarettalenten die stuk voor stuk al festivals en prijzen wonnen. Kom kijken, zie uw favoriete cabaretier op het podium of ontdek de artiesten van de toekomst!

Anne Neuteboom maakt onaangepast cabaret, ontwapenend en brutaal. Ze maakte al drie succesvolle programma's, werd genomineerd voor Neerlands Hoop (‘een frisse wind in het huidige cabaretlandschap’, aldus de jury) en ontving lovende recensies. Zo schreef Trouw (★★★★) over haar laatste voorstelling: "De Utrechtse cabaretière wist al meermaals te ontwapenen met haar uitstraling van het meisje met de grote mond en het kleine hartje." En het Parool: “Ze is grappig en grof, maar vooral erg goed.” Ze schreef columns in Mezza (AD) en heeft daarnaast een webshop met zelfontworpen merchandise.

Pieter Verelst staat bekend om zijn waanzinnige verhalen, absurde humor en muzikale vondsten. In 2015 won hij zowel de jury- als de persoonlijkheidsprijs op het Groninger Studenten Cabaret Festival en sleepte een jaar later de juryprijs bij het befaamde Camerettenfestival in de wacht. De Vlaamse krant De Standaard beschrijft de stijl van Pieter Verelst als “Briljant absurdisme” en ziet hem als de meest talentrijke Vlaamse cabaretier in lange tijd. In zijn programma’s viert het fysieke en verbale absurdisme hoogtij. Naast cabaretier is Pieter de bedenker van de absurde podcast Meneer Karton en was te zien in de Vlaamse tv-serie De Bunker en het toneelstuk Amor mundi.


Stuur een agendapunt in

Meer agendapunten

12 juli 2025 – 31 juli 2025 Bibliotheek Rijn en Venen
Maakbox voor de zomervakantie (jeugd 6-12 jr)

De Maakplaats komt naar jou toe deze zomer! We hebben een aantal leuke gadgets en opdrachten samengesteld waar je zelf mee aan de slag kunt. Reserveer en haal op in de Bibliotheek. Wees er snel bij. want op=op!

12 juli 2025 – 31 juli 2025 Bibliotheek Rijn en Venen
Maakbox voor de zomervakantie (jeugd 6-12 jr)

De Maakplaats komt naar jou toe deze zomer! We hebben een aantal leuke gadgets en opdrachten samengesteld waar je zelf mee aan de slag kunt. Reserveer en haal op in de Bibliotheek. Wees er snel bij. want op=op!

14 juli 2025 – 20 juli 2025 Bibliotheek Rijn en Venen
Expositie Trash Art 2025

Leerlingen van drie middelbare scholen in Alphen aan den Rijn hebben, in samenwerking met de Schone Buurt Coaches, kunstwerken gemaakt van afval om bewustwording over duurzaamheid te vergroten. De werken zijn te bezichtigen op verschillende openbare locaties, waaronder Bibliotheek Alphen-Centrum.

14 juli 2025 – 20 juli 2025 Bibliotheek Rijn en Venen
Expositie Ontwerpwedstrijd duurzame Gnephoek

Leerlingen van drie scholen hebben duurzame ontwerpen gemaakt voor een nieuwe woonwijk in de Gnephoek, Alphen aan den Rijn. De beste ontwerpen (in de vorm van maquettes en posters) worden van 30 juni tot 31 juli 2025 tentoongesteld in Bibliotheek Alphen-Centrum en het gemeentehuis.

17 juli 2025 om 10:00 – 11:00 Bibliotheek Rijn en Venen
TaalCafé

Kom gezellig naar het TaalCafé en oefen met Nederlands spreken. We praten elke keer ergens anders over. Je leert veel nieuwe woorden. En ontmoet nieuwe mensen met verschillende achtergronden. Het is altijd gezellig in het TaalCafé. De koffie staat klaar!