20-jarige Alphenaar bedreigt GroenLinks-Kamerlid Bouchallikht en krijgt geldboete
Het bedreigen van politici komt tegenwoordig veel vaker voor. Zo werden er nog nooit zo veel meldingen gedaan als in 2022. Deze week stond een 20-jarige Alphenaar terecht. Hij zou een Tweede Kamerlid via social media hebben bedreigd.
De bedreiging vond plaats tussen 5 en 7 juli in 2021. Naar aanleiding van een bericht van PVV-leider Geert Wilders werd Giovanni P. ‘getriggerd’ om een bericht naar Kauthar Bouchallikht, GroenLinks-Kamerlid, te sturen. Zo ontving Bouchallikht onder andere de tekst ‘Jonge, ik prik je lek dan zijn al die jaren trainen niet voor niks geweest’ en werd zij in een ander bericht pinguïn genoemd. Dit is een scheldwoord voor vrouwen met een hoofddoek.
Volgens de Alphenaar was het slechts een geintje. Hij zou zich vervelen tijdens de lockdown in die tijd, en besloot zichzelf te vermaken door te ‘trollen’ op social media. De zin waarin P. stelde dat hij het kamerlid lek zou prikken was afkomstig uit een lied van rapper Steen, en had hij toevallig in zijn hoofd. Daarnaast vond Giovanni dat het woord ‘prikken’ niet zo bedreigend klinkt als bijvoorbeeld het woord ‘steken’.
De rechter verklaarde dat dit echter wel een impact heeft gehad op de politica, die niet aanwezig kon zijn bij de rechtszaak. De Officier van Justitie eiste hier voor een taakstraf van 40 uur. De rechter oordeelde echter dat P. een geldboete van € 600 moet betalen in twaalf termijnen. Dit zodat de Alphenaar twaalf keer aan zijn acties herinnerd wordt.