50 Kinderendag wederom een groot succes!

Stichting Help Anders

Zaterdag 13 juli 2024 kan de boeken in als het eerste lustrum van de 50 Kinderendag. Vijftig kinderen die het konden gebruiken, hebben een fantastische dag beleefd. Wederom was het Stichting Help Anders die, samen met haar sponsoren, deze jaarlijkse dag voor de kinderen mogelijk maakte. Na een jaar van voorbereiden was het eindelijk zover.

Hoewel de dag begon met regen, klaarde het gelukkig later op. Bij Archeon konden de kinderen overdekt aan verschillende leuke activiteiten deelnemen. Ze maakten kettingen en kaarsen, keken naar de leerbewerker en leerden over de creativiteit uit de oudheid. Daarnaast konden ze zelfs op de foto als een echte ridder uit die tijd. Jasper en Deandra van het Rode Kruis hebben de hele middag de kinderen in de gaten gehouden. Slechts één meisje met wat zand in haar oog kreeg de volledige aandacht en nazorg. Als verrassing kregen de kinderen na het bezoek aan Archeon een troostdekentje. Vele dames in Nederland haken en breien poppen, troostdekentjes en sleutelhangers om kinderen een warm hart toe te dragen, geheel gratis.

Een dag vol plezier

Na een dag vol plezier werden de kinderen uitgenodigd bij McDonald's om samen te eten. Onder begeleiding van Weylen en Arnold (vrijwilligers van Stichting Help Anders) en enkele ouders in speciale hesjes, werd de oversteek naar McDonald's veilig gemaakt.

Om 16:30 uur eindigde de dag en werden de kinderen weer opgehaald door hun ouders. Hopelijk zullen ze na de vakantie enthousiast vertellen over deze leuke dag tijdens het kringgesprek op school. Iedereen die meewerkte, willen we bedanken voor een perfect verlopen dag.

Meer nieuws

Advertorial Evenement vandaag 08:55

Midzomer Fair in Archeon: vier de zonnewende met historie, muziek en een vleugje fantasie

Op zaterdag 21 en zondag 22 juni staat Museumpark Archeon volledig in het teken van de Midzomer Fair. Tijdens dit kleurrijke en sfeervolle festival komt historie en fantasie samen en wordt de zonnewende gevierd – de langste dag van het jaar. In diverse culturen was dit een tijd van rituelen, feesten en bezinning. Tijdens de Midzomer Fair in Archeon komt deze rijke traditie tot leven in een historische setting.

Advertorial Film gisteren 17:00

Bekijk de nieuwste filmbrief van Castellum

Vaderdag staat voor de deur, en wat geef je een vader die alles al heeft? Juist: een avond vol actie, snelheid en gezelligheid. Zaterdag 28 juni is het weer Men’s Night bij Castellum, met F1: The Movie, een spectaculaire actiefilm met Brad Pitt in de wereld van Formule 1. Hét perfecte cadeau.

Advertorial Romeinsweekend gisteren 12:18

Vroeger heette Alphen aan den Rijn Albaniana, oftewel ‘het witte water’– ontdek het Romeinse verleden!

Wist je dat de gemeente Alphen aan den Rijn een groot Romeins verleden heeft? Alphen aan den Rijn wordt ook wel ‘Wereldstad aan de Limes’ genoemd. Maar waarom is dat? Wat is hier vroeger allemaal gebeurd? Uit de Romeinse tijd is er niets zichtbaar overgebleven, maar door middel van vondsten en verhalen kan deze rijke geschiedenis wel worden doorverteld.

Sport gisteren 11:15

Alphians zetten mooie prestaties neer op Nederlands Kampioenschap

Tijdens het Pinksterweekend, op 7, 8 en 9 juni, vond het Nederlands Kampioenschap Little League plaats. Tijdens dit nationale honkbaltoernooi nemen regionale selectieteams uit heel Nederland het tegen elkaar op. Honk- en softbalvereniging Alphians was met spelers én een coach vertegenwoordigd. Hun teams hebben het weekend afgesloten met mooie prestaties.