600 overledenen ontvangen brief

De gemeente Alphen heeft per ongeluk een brief gestuurd aan zeshonderd overleden Alphenaren. Eerder deze maand verstuurde Alphen 12.500 brieven over het stopzetten van de AlphenPas.

Bijna vijf procent van de pasbezitters is inmiddels komen te overlijden. Dat meldt Alphen.cc. Nabestaanden spreken in de krant van 'een stomme fout'.

Door de gemeente Alphen was een verouderd bestand gebruikt. Deze was niet gekoppeld aan de gemeentelijke basisadministratie. Een gemeentewoordvoerster reageert: 'Ontzettend vervelend en pijnlijk.' De gemeente Alphen heeft een excuusbrief aan de betrokkenen gestuurd.

Meer nieuws

Sport vandaag 15:43

BeachSportAlphen-talent in actie op NK Jeugd

In het weekend van 5 en 6 juli 2025 vond het NK Jeugd Beachvolleybal plaats op het strand van Wijk aan Zee. In totaal streden ruim 250 teams in diverse leeftijdscategorieën om de felbegeerde titel: Nederlands kampioen. Vijf jeugdleden van volleybalclub Castellum, die trainen bij BeachSportAlphen, reisden zaterdagochtend 5 juli vanuit Alphen aan den Rijn af naar het strand van Wijk aan Zee.

Overige vandaag 14:50

Alphense producent achter satirisch programma ‘De Slechtste Fatbiker van Nederland’

Wat als jouw vrienden vinden dat jij écht niet fatbike-waardig bent? In de pilotaflevering van ‘De Slechtste Fatbiker van Nederland’ nemen drie kandidaten het tegen elkaar op om te bewijzen dat ze tóch de weg op mogen. De aflevering werd gerealiseerd door derdejaars studenten van de Dutch Filmers Academy in Amsterdam. Remy Spaan (producent, Alphen aan den Rijn) en Rick van Wijk (regisseur, Waddinxveen) tekenden voor de uitvoering.

Advertorial Overige vandaag 13:25

Nieuwe kleuren BiXbi e-bikes nu verkrijgbaar bij VoorFietsen

De BiXbi e-bikes zijn nog maar net verkrijgbaar bij VoorFietsen in Alphen aan den Rijn of er is al nieuws te melden. De populaire fietsen zijn nu ook leverbaar in nieuwe kleuren. “We hebben heel veel mooie reacties gehad op dit model”, zegt eigenaar Auke Koster.