Acute problemen tienercentrum na subsidiestop

 

Het voortbestaan van tienercentrum MAX! staat zwaar onder druk. De gemeente Alphen deelde de jongerenorganisatie vrijdag mede dat de subsidie per 1 januari 2012 wordt ingetrokken.

Zonder subsidie is de MAX! niet in staat om het hoofd boven water te houden, gezien de huidige financiële situatie in Nederland en Europa. Dat laat bestuurslid Sander de Nie weten.

Volgens De Nie staat het voortbestaan van de activiteiten op de tocht. Er komen veel minder feesten, want de huur en vaste lasten kan de MAX! niet langer betalen. 'We zullen niet meer iedere zaterdag open zijn en ook de gratis inloopavonden voor de jeugd kunnen we niet meer opbrengen', aldus De Nie, die verwacht dat hij niet meer bij ieder feest beveiliging kan betalen.

De MAX! krijgt twee jaar lang subsidie van de gemeente Alphen, maar die overeenkomst loopt eind 2011 af. Met de gemeente sprak de MAX! af dat er toch opnieuw gekeken gaat worden naar de mogelijkheden om tot een nieuwe afbouwende subsidieregeling te komen, maar dat leidde niet tot resultaat. 'Ik vind dat de gemeente Alphen een maatschappelijke verantwoording heeft. Wij voeren sociaal cultureel werk uit en de MAX! krijgt altijd lovende woorden van de politiek, maar als puntje bij paaltje komt geven ze niet thuis.' MAX!'s toekomst is afhankelijk van sponsoren. 'Ieder jaar wordt de sponsoring minder. We kampen nu met een tekort van 20.000 tot 25.000 euro.

Meer nieuws

Advertorial Sport vandaag 17:09

Wat houden de hybrid pakketten in bij Potential Health Club?

De hybrid pakketten van Potential Health Club zijn ontwikkeld voor sporters die doelgericht willen werken aan een combinatie van kracht, conditie en techniek. In plaats van losse trainingen volg je een gestructureerd programma, waarin verschillende trainingsvormen samenkomen en elkaar versterken.

Dieren vandaag 15:29

Ooievaarsnest langs het spoor in Alphen aan den Rijn

Langs het spoor in Alphen aan den Rijn heeft een ooievaarskoppel een nest gebouwd op een nestpaal. De maker van de foto spotte het tafereel tijdens een rondje hardlopen en viel vooral voor het mooie contrast: terwijl de treinen voorbij razen, wordt er volop gebroed – en staan de seinen nog op rood voor nieuw leven.

Gemeente vandaag 14:31

Onderzoek gestart naar ombouw aardgasleiding naar waterstof in Gemeente Alphen aan den Rijn

In Gemeente Alphen aan den Rijn ligt een aardgasleiding die in de toekomst waterstof gaat vervoeren. Binnenkort starten de onderzoeken die nodig zijn om deze aanpassing veilig en zorgvuldig uit te voeren. De onderzoeken zijn op de bestaande leidingroute. Daarbij worden de effecten onderzocht die de aanpassing van de leiding kan hebben op de omgeving.

Advertorial Evenement vandaag 12:08

Parkkunst 2026: gevarieerd programma met extra activiteiten voor kinderen

Het culturele festival Parkkunst is hét event op Koningsdag. Vanaf 11:30 uur op 27 april bruist het van de activiteiten in Park Rijnstroom. Tal van artiesten, straattheater, horeca, een kunst- en muziekmarkt, kinderpark en nog veel meer. De festiviteiten starten al op 26 april met muzikale optredens tijdens Koningsnacht.

Maatschappelijk vandaag 11:10

Vrijwilligers gezocht voor schoonmaakactie in Park Zegersloot

Een schoon en groen Park Zegersloot begint bij onszelf. Daarom wordt op zaterdag 18 april weer de jaarlijkse schoonmaakactie georganiseerd. Tussen 09:30 en 12:00 uur kunnen inwoners van Alphen aan den Rijn helpen om het park een frisse opknapbeurt te geven.

Sport vandaag 10:37

Sterke prestaties en brons voor Alphense synchroonzwemsters op NK

In het weekend van 11 en 12 april waren de dames van de Alphense synchroonafdeling van AZC in Zwolle voor het NK Synchro Beat Age 2 (13-15 jaar) en het NK Senior (19+). De jongste zwemsters (Karlijn van Buul, Riva van Egmond, Bente de Jong, Lynn Waaijenberg en Milena Wasilewska) zwommen één uitvoering naar de dertiende plek.