Alphen vanuit de lucht: De Groene Kathedraal tussen de kwekerijen

Josh Walet

Vanuit de lucht ziet alles er net even anders uit. Daarom neemt de Alphense fotograaf Josh Walet ons elke zaterdag mee op reis door Alphen met zijn drone. Zo beleef je Alphen in vogelvlucht. Deze week De Groene Kathedraal in Hazerswoude-Dorp, gelegen tussen de kwekerijen. 

Tussen Hazerswoude en Boskoop vind je de bijzondere wandeltuin De Groene Kathedraal. Het stuk land waar De Groene Kathedraal zich op bevindt is in 1999 gekocht door Tom en Conny van Dijk. Zij plantten daar een dubbele rij beuken, zetten er een grotachtige muur neer met een Mariabeeldje erin, voegden er een uitkijktoren aan toe en plantten vervolgens een wilde wingerd. Deze plant kweekt zichzelf en is inmiddels zo gegroeid dat het de vorm van een kathedraal heeft, waar de wandeltuin de naam aan te danken heeft.

In de wandeltuin is een grote variatie aan bomen, struiken en planten te zien, waardoor het voelt alsof je je in het buitenland waant. Zeker als de zon schijnt en de lucht blauw is. Als je in de wandeltuin loopt zorgt de begroeiing voor een mooi beeld, maar van bovenaf levert het ook een fraai plaatje op. Vanuit dat perspectief is namelijk goed te zien dat De Groene Kathedraal omringd is door smalle sloten en een vlak uitgestrekt polderlandschap. De molen die nabij de wandeltuin ligt, maakt het plaatje helemaal af. Hollandser kun je het bijna niet krijgen.

Bekijk hier alle delen van de serie ‘Alphen vanuit de lucht’.

groene kathedraal hazerswoude dronefoto 2.jpeg

Meer nieuws

Advertorial Sport vandaag 17:06

Wandel mee bij AAV’36: sportief en gezellig in beweging blijven

Wil je op een sportieve, recreatieve en gezellige manier in beweging blijven? Bij atletiekvereniging AAV’36 in Alphen aan den Rijn kun je deelnemen aan verschillende wandelgroepen, onder begeleiding van gecertificeerde trainers. Of je nu rustig wilt bewegen of juist op een stevig tempo aan je conditie wilt werken, er is voor ieder niveau een passende wandelgroep.

Sport vandaag 15:26

Senioren in Alphen blijven in beweging met stoelfietstraining van Phemia Move

Bij Phemia Move in Alphen aan den Rijn zijn dit najaar twee groepen senioren begonnen met een stoelfietstraining. Acht weken lang werken zij aan hun kracht, conditie en beweging. Daarnaast start er binnenkort een nieuwe training voor 50-plussers die weinig of niet bewegen, genaamd COMBI TRAINING.

Advertorial Wonen & Veiligheid vandaag 12:14

Premises Guard: camerabeveiliging voor Alphense VvE begint met goed advies

Een camera kan dag en nacht opnemen en toch missen wat belangrijk is. Als hij wordt verdraaid, kan een ingang buiten beeld raken. Voor een vereniging van eigenaren (VvE) in Alphen aan den Rijn keek Premises Guard daarom verder dan alleen beeldkwaliteit.

Tuin vandaag 11:33

Vrijwilligers gezocht voor vernieuwing Stadstuin De Schittering

Stadstuin De Schittering aan de Briljantstraat in Alphen aan den Rijn krijgt een flinke opknapbeurt. Na vier jaar is het volgens Stichting Help Anders tijd om de tuin te vernieuwen. Daar kan de stichting wel wat extra hulp bij gebruiken. Daarom worden vrijwilligers gezocht die op zaterdag twee uurtjes willen meehelpen.