Vanuit de lucht ziet alles er net even anders uit. Daarom neemt de Alphense fotograaf Josh Walet ons elke zaterdag mee op reis door Alphen met zijn drone. Zo beleef je Alphen in vogelvlucht. Deze week het Weteringpark, een natuurgebied in de wijk Oudshoorn.
Aan de Kalkovenweg in de wijk Oudshoorn ligt het Weteringpark. Het park is gelegen tussen het kanaal Heimanswetering, bedrijvenpark Heimanswetering en de woonhuizen in de Ambachten-, Feministen- en Schepenbuurt. De naam van het park is te danken aan de Heimanswetering, een afvoersloot voor polderwater, die al in de elfde eeuw gegraven is. In vergelijking tot andere parken in Alphen is het Weteringpark vrij nieuw. Pas in 1991 werd het park geopend.
Wie door het park wandelt, loopt of fietst, begeeft zich in een natuurgebied met water, bosjes en ruig grasland. Met ruim driehonderd soorten bomen, insecten, planten, paddenstoelen en vogels is er genoeg te zien en te bewonderen. De verharde wandel- en fietspaden maken dit nog een stukje makkelijker. Het is dan ook een geliefd recreatiegebied onder Alphenaren, vooral voor bewoners van de omliggende wijken.
Even tot rust komen kan door plaats te nemen op een van de bankjes langs de Heimanswetering. Daar heb je een mooi uitzicht op het polderlandschap, maar ook op de Vrouwfeestmolen. Deze molen is eigendom van de Rijnlandse Molenstichting. De watermolen, een riet gedekte, achtkante grondzeiler, wordt sinds de bouw in 1797 al zes generaties door dezelfde molenaarsfamilie bediend en bewoond.
Bekijk hier alle delen van de serie ‘Alphen vanuit de lucht’.