Alphen vanuit de lucht: Rijnplein staat vol met feestvierende Alphenaren

Josh Walet

Vanuit de lucht ziet alles er net even anders uit. Daarom neemt de Alphense fotograaf Josh Walet ons elke zaterdag mee op reis door Alphen met zijn drone. Zo beleef je Alphen in vogelvlucht. Dit keer het Rijnplein, dat op Bevrijdingsdag vol stond met bezoekers.

Het Rijnplein wordt sinds de opening in 2005 door veel Alphenaren gezien als de centrale ontmoetingsplek in het Alphense centrum. De sinusvormige trap gemaakt van Chinees hardsteen, een grote oude boom waar een bank zich omheen krult, verlichting in de verharding en fraai vormgegeven lichtmasten. Stuk voor stuk elementen die zijn toegevoegd aan het Rijnplein om de gezelligheid en huiselijkheid te benadrukken.

Grenzend aan het Rijnplein staan diverse winkel- en woningbouwcomplexen, met in de plint van de gebouwen winkelruimtes en daarboven appartementen. Het meest kenmerkende complex is het markante Palazzo-complex. De frontons en beelden op de dakrand verwijzen naar de klassieke bouwkunst (Palladio) en indirect naar het Romeinse verleden van Alphen aan den Rijn.

Op het Rijnplein worden regelmatig evenementen georganiseerd. Zo vindt de Sinterklaasintocht er plaats en is er in de wintermaanden bijna elk jaar wel een schaatsbaan te vinden. In het verleden is het Rijnplein ook wel eens omgetoverd tot stadsstrand. Een groots evenement dat dit jaar voor de vijfde keer plaatsvond op het Rijnplein is het Alphens Bevrijdingsfestival, waar duizenden bezoekers op af kwamen. Als het aan de organisatie ligt, zullen ze het festival altijd midden in het Alphense centrum blijven houden. 

Alle delen in de serie ‘Alphen vanuit de lucht’ bekijk je hier.

Rijnplein (2)-MAIN.jpg
Op deze plek bevindt zich sinds 2005 het Rijnplein. Foto: Oud Alphen

Meer nieuws

Advertorial Film gisteren 17:00

Bekijk de nieuwste filmbrief van Castellum

Vaderdag staat voor de deur, en wat geef je een vader die alles al heeft? Juist: een avond vol actie, snelheid en gezelligheid. Zaterdag 28 juni is het weer Men’s Night bij Castellum, met F1: The Movie, een spectaculaire actiefilm met Brad Pitt in de wereld van Formule 1. Hét perfecte cadeau.

Advertorial Romeinsweekend gisteren 12:18

Vroeger heette Alphen aan den Rijn Albaniana, oftewel ‘het witte water’– ontdek het Romeinse verleden!

Wist je dat de gemeente Alphen aan den Rijn een groot Romeins verleden heeft? Alphen aan den Rijn wordt ook wel ‘Wereldstad aan de Limes’ genoemd. Maar waarom is dat? Wat is hier vroeger allemaal gebeurd? Uit de Romeinse tijd is er niets zichtbaar overgebleven, maar door middel van vondsten en verhalen kan deze rijke geschiedenis wel worden doorverteld.

Sport gisteren 11:15

Alphians zetten mooie prestaties neer op Nederlands Kampioenschap

Tijdens het Pinksterweekend, op 7, 8 en 9 juni, vond het Nederlands Kampioenschap Little League plaats. Tijdens dit nationale honkbaltoernooi nemen regionale selectieteams uit heel Nederland het tegen elkaar op. Honk- en softbalvereniging Alphians was met spelers én een coach vertegenwoordigd. Hun teams hebben het weekend afgesloten met mooie prestaties.

Muziek gisteren 10:10

Nieuw koor in Alphen aan den Rijn: Alphens Bachkoor zoekt bassen

In samenwerking met de Kerkenraad van de Adventskerk heeft stadsorganist en dirigent Simon Stelling afgelopen woensdag een nieuw koor opgericht: het Alphens Bachkoor. De repetities vinden in juni plaats op woensdagavonden van 20:00 tot 21:00 uur in de Adventskerk.