Alphense Boys heeft de beste jeugd
Alphense Boys is net als in het seizoen 2019/2020 uitgeroepen tot amateurclub met de beste jeugdopleiding. Net als in de vorige voetbaljaargang bleef de club het Amsterdamse AFC voor, deze keer met vier punten.
De verkiezing wordt jaarlijks gehouden door vakblad De Voetbaltrainer. Er worden punten toegekend aan de hoogst spelende jeugdselectieteams van onder 21, onder 19 of 18, onder 17, onder 16, onder 15, onder 14 en onder 13. ARC vindt zich in het seizoen 2020/2021 terug op plaats 24, hetgeen een stijging betreft van 32 plaatsen.
Als beste amateurclub in het geheel neemt Alphense Boys de tweede plaats in achter AFC. Naast genoemde jeugdteams wordt bij de samenstelling van die lijst ook gekeken naar het niveau waarop het eerste elftal uitkomt. AFC speelt in de tweede divisie en scoort daardoor meer punten dan Hoofdklasser Alphense Boys.
Overigens heeft de KNVB inmiddels besloten dat de competities in de B-categorie niet afgemaakt worden. Het betreft alle niet-standaard elftallen en de jeugd, met uitzondering van de hoogste divisies. De bond acht het echter nu ook al onwaarschijnlijk dat nog gevoetbald kan gaan worden in de A-categorie. Als er over een paar maanden alsnog gevoetbald zou mogen worden gaat men wellicht enkele alternatieve competities indelen, waaraan geen titels of degradaties gekoppeld zijn.