Tijdens het Pinksterweekend, op 7, 8 en 9 juni, vond het Nederlands Kampioenschap Little League plaats. Tijdens dit nationale honkbaltoernooi nemen regionale selectieteams uit heel Nederland het tegen elkaar op. Honk- en softbalvereniging Alphians was met spelers én een coach vertegenwoordigd. Hun teams hebben het weekend afgesloten met mooie prestaties.
Tom en Max halen halve finale
Bij de jongens maakten Tom en Max (U15 Alphians) deel uit van de selectie The Hague Lions. Zij begonnen sterk aan het toernooi in Amsterdam met twee keer winst op zaterdag: 18-0 tegen de Night Hawks en een nipte overwinning van 5-4 op Brabant United.
De twee wedstrijden op zondag werden gesplit (5-1 verlies tegen Kennemerland en 3-2 winst op de South East Sharks), waardoor de Lions als tweede eindigden in de poule. Die plek gaf recht op een plaats in de halve finales, die op maandag werden gespeeld.
Daarin ging de ploeg helaas met 9-0 ten onder tegen de uiteindelijke kampioen Rotterdam, die daarmee een plaats verwierf op het EK in Italië.
Coach Kirsten pakt zilver
De softbalselectie van de South West Thunders (gecoacht door de Alphense Kirsten van Leeuwen) schopte het in Almere tot de finale van het toernooi. Op zaterdag won het team met 15-3 en 9-6, en de enige wedstrijd op zondag eindigde in een 6-6 gelijkspel.
Op maandag won de Thunder de halve finale in een uiterst spannend duel met 6-5 van de East Pro’s. In de finale bleek Kennemerland echter een maatje te groot. De Thunder bleek uitgeraasd: 11-1 verlies. Maar de tweede plek leverde de selectie van coach Kirsten wél een zilveren medaille en een mooie beker op.