Basisscholen De Stromen en Het Spinnewiel springen als eersten in het diepe voor Swim to Fight Cancer Kids.

De Thermen2

Zondag 31 augustus staat zwembad AquaRijn in het teken van iets bijzonders: de allereerste Swim to Fight Cancer Kids vindt dan plaats. Een uniek en sportief evenement voor kinderen van 6 t/m 13 jaar die samen geld inzamelen voor kankeronderzoek. De Alphense basisscholen De Stromen en Het Spinnewiel hebben de primeur en geven als eersten het goede voorbeeld.

Gisteren bracht oud-topzwemmer Joost Reijns, tegenwoordig directeur van Stichting Fight Cancer, een inspirerend bezoek aan basisschool De Stromen. Hij deelde zijn persoonlijke verhaal over zijn ervaring met kanker en benadrukte het belang van wetenschappelijk onderzoek. De leerlingen luisterden geboeid en stelden nieuwsgierige vragen over zijn zwemcarrière, zijn werk bij Fight Cancer én hoe zij zelf kunnen helpen.

De tekst loopt door onder de afbeelding.

Swim to Fight Cancer Kids

Sportief in actie voor een goed doel

De kinderen van De Stromen en Het Spinnewiel zijn de trotse pioniers van deze allereerste Kids Swim in Alphen aan den Rijn. Ze laten zien dat je, ook als je jong bent, al een groot verschil kunt maken. En hoe mooi is het dat ze zich inzetten voor een doel dat soms ook leeftijdsgenootjes in hun omgeving raakt?

Als dank voor hun deelname ontvangen de scholen een zonnebranddispenser: een praktische én symbolische beloning voor hun inzet en teamspirit.

Doe mee met jouw school

Welke scholen volgen dit mooie voorbeeld? Meedoen is makkelijk: de organisatie van Swim to Fight Cancer Kids regelt bijna alles. Als school hoef je alleen ouders te informeren en je leerlingen te enthousiasmeren. Al het promotiemateriaal en de praktische ondersteuning wordt verzorgd.

Kinderen zwemmen 250 of 500 meter, zamelen geld in voor kankeronderzoek en ontvangen bij deelname een badmuts, handdoek én een medaille. De inschrijfkosten bedragen € 15.

Wil je als school meedoen? Stuur dan een mail naar projectleiding@alphen.swimtofightcancer.nl met de naam van de school, een contactpersoon en het schoollogo. De organisatie doet de rest!

Meer nieuws

Maatschappelijk vandaag 11:17

Netwerkbijeenkomst voor werkzoekenden in Alphen en Boskoop

Werkzoekenden in Alphen aan den Rijn en Boskoop kunnen deze maand terecht bij twee netwerkactiviteiten van stichting WerkVinden Alphen. Je ontmoet er anderen, doet inspiratie op en krijgt praktische tips voor je zoektocht naar werk.

Advertorial Beauty en verzorging gisteren 16:44

Complete Skincare laat Alphen stralen: Huidverbetering zonder downtime

Een stralende, gezonde huid: dat is waar het bij Complete Skincare in Alphen aan den Rijn om draait. Eigenaresse Madelinde helpt samen met Tess hun klanten om hun huid op een natuurlijke manier te verbeteren met innovatieve behandelingen zoals Dermapen microneedling en S’metics peelings. Beide technieken stimuleren de huid van binnenuit, met zichtbaar resultaat.

Verkeer en vervoer gisteren 15:03

Informatiebijeenkomst over N207 Zuid in Hazerswoude-Dorp

Inwoners van Alphen aan den Rijn en omgeving kunnen op dinsdag 18 november terecht bij een informatiebijeenkomst over het project N207 Zuid. De provincie Zuid-Holland organiseert de avond om betrokkenen bij te praten over het proces richting besluitvorming.

Gezondheid en welzijn gisteren 13:22

Podotherapie en Parkinson: voorlichting bij het Parkinson Café Alphen

Woensdag 26 november organiseert het Parkinson Café Alphen een bijeenkomst over Podotherapie en Parkinson. Mensen met de ziekte van Parkinson krijgen vaak te maken met veranderingen in houding, looppatroon en balans. Dat kan leiden tot voetproblemen, pijn of een groter risico op vallen. Een podotherapeut kan helpen om deze klachten te verminderen.