Benefiet(s)concert & Veiling sluit Alphense Feestweek af: Muziek en actie voor Fietsmaatjes Alphen aan den Rijn

Jeroen Heitzman Accufonds

Het Jeroen Heitzman Accufonds organiseert voor de tweede keer het Benefiet(s)concert & Veiling, om geld in te zamelen voor nieuwe accu’s voor Fietsmaatjes Alphen aan den Rijn. Op zondag 21 september (Wereld Alzheimer Dag) kunnen bezoekers in de sfeervolle Oudshoornse Kerk van 14:00 tot 16:30 uur genieten van een bijzonder muzikaal programma én tijdens de veiling bieden op unieke kavels. De opbrengst komt volledig ten goede aan Fietsmaatjes. Het Benefiet(s)concert & Veiling vormt de afsluiting van de Alphense Feestweek.

Het accufonds is vernoemd naar Alphenaar Jeroen Heitzman, die in 2022 op 57-jarige leeftijd de diagnose semantische dementie kreeg. Dit is een zeldzame vorm van dementie, die het taalvermogen aantast en leidt tot gezondheidsproblemen en een ernstig bekorte levensverwachting. Het Jeroen Heitzman Accufonds zamelt geld in om te zorgen voor de tijdige vervanging van de accu’s van de elektrische duofietsen van Fietsmaatjes Alphen aan den Rijn. Dankzij deze fietsen kunnen mensen die niet meer zelfstandig kunnen fietsen, samen met een vrijwilliger blijven genieten van fietstochten. De tijdige vervanging van accu’s is nodig, omdat de duofietsen gemiddeld minimaal 10 jaar meegaan, maar de accu’s een levensduur hebben van zo’n 5 jaar. De accu’s zijn kostbaar en de vervanging is een grote kostenpost. “Met nieuwe accu’s maak je letterlijk weer kilometers van betekenis mogelijk”, aldus voorzitter Angelique Bergers van het Jeroen Heitzman Accufonds.

Gevarieerd programma & jong muzikaal talent

Na een voordracht van kunstenares Anita Poolman, volgt een concert met bijdragen van jong muzikaal talent:

  • Marieke Haverkamp (piano) & Sedna Heitzman (viool) brengen het meeslepende Experience van Ludovico Einaudi.
  • De jonge pianisten Maria, Lucas en Mariëtta Azmi (11–15 jaar) vertolken werken van onder meer Chopin en Debussy.
  • Hoofdoptreden door violiste Sedna Heitzman & Friend(s), met muziek van onder meer Händel-Halvorsen, Bacewicz en Igudesman. Sedna is de dochter van Jeroen Heitzman, die als violiste in de wereld van de klassieke muziek furore maakt. Ze was ook al te horen op de radio en televisie en treedt met het succesvolle Viride Kwartet regelmatig op bij concerten en festivals in binnen- en buitenland.

Veiling met unieke kavels

Aansluitend volgt een spectaculaire veiling onder leiding van ‘De veilingmeesters voor het goede doel’, met unieke kavels die zijn ingebracht door ondernemers en particulieren uit Alphen en omgeving. Bezoekers kunnen onder meer bieden op:

  • Een tocht met Friese paarden en rijtuig door de Alphense omgeving.
  • Een puzzelrit voor 8 personen in een oldtimer Volkswagenbusje dor het Groene Hart
  • Een zeiltocht op het Braassemermeer.
  • Een fitnessabonnement bij Bezemer Sport.
  • Designertassen, quilts, vaste tuinplanten, etc.
  • Een thuisconcert van Mix & Match Vocaal Entertainment bij een (huwelijks)jubileum, familiefeest, Kerst, etc.
  • Een fotoshoot naar wens door een professionele fotograaf.
  • Borrel- en dinerwaardebonnen van onder andere Van der Valk, ’s Molenaarsbrug en Sunset Beach Bar.
  • Mooie producten van diverse Alphense winkeliers.
  • Een VIP-arrangement bij de Alphense Derby tussen ARC en Alphense Boys & een gesigneerd shirt en trainingspakken van voetbalclub AZ.

Praktische informatie

Datum: Zondag 21 september 2025
Tijd: van 14:00 tot 16:30 uur (zaal open vanaf 13:30 uur)
Locatie: Oudshoornse Kerk, Oudshoornseweg 90, Alphen aan den Rijn
Toegang: € 8,00 (voorverkoop) | € 9,50 (aan de zaal)
Kaarten & info: Kijk voor het volledige programma en het bestellen van kaarten op de website.

Meer nieuws

Dieren vandaag 14:03

Grutto-kuikens maken samen eerste vlucht van Súdwest-Fryslân naar Afrika

De grutto-kuikens die dit voorjaar in Vogelpark Avifauna zijn grootgebracht, sluiten zich aan bij wilde soortgenoten. Met behulp van GPS-zenders zagen onderzoekers van BirdEyes hoe de kuikens elkaar vonden op de natte weilanden in Súdwest-Fryslân en één groep werden. We volgen de gezamenlijke vlucht van twee kuikens met een verschillende start: de één groeide op in het wild, de ander in een gecontroleerde omgeving.

Sport vandaag 12:02

Nieuw sponsorcontract voor drie jaar tussen sv ARC en ING

Sv ARC en ING zetten hun samenwerking voort met een nieuw sponsorcontract voor de komende drie jaar. De overeenkomst is op 1 augustus ingegaan. Als onderdeel van haar inzet voor het Nederlandse amateurvoetbal ondersteunt ING in totaal 625 amateurvoetbalverenigingen.

Advertorial Aarhof 50 jaar vandaag 11:38

Van De Aarhof naar de Van Mandersloostraat: bij Janse Mode staat gezelligheid voorop

Op woensdag 16 september gaat bij Janse Mode aan de Van Mandersloostraat de Fashion Première van start. Tot en met zaterdag 19 september presenteert het team de nieuwe collectie. Een mooi moment om binnen te stappen, vindt filiaalmanager Ellen. Want hoewel Janse Mode jarenlang een vertrouwd gezicht was in winkelcentrum De Aarhof, weten nog altijd niet alle Alphenaren dat de winkel inmiddels alweer drie jaar in de Van Mandersloostraat zit. “We willen vooral dat mensen gezellig binnenkomen en met een lach weer naar buiten gaan.”

Evenement vandaag 10:46

Avondprogramma op het Rijnplein: feest tot in de late uurtjes

Wanneer de marktkooplui hun kramen inpakken, maakt het Rijnplein zich op voor een nieuwe fase van de Jaarmarkt. Vanaf 18:00 uur verandert het plein in een openluchtpodium waar muziek, feest en ontmoeting centraal staan. Tot in de late uurtjes treden verschillende artiesten op die samen garant staan voor een gevarieerde en feestelijke avond.

Advertorial Overige vandaag 09:30

Hoe sterk sta jij? Test het tijdens de Nationale Valpreventieweek

Zelf boodschappen doen, een wandeling maken of gezellig op bezoek gaan bij familie en vrienden. Het zijn alledaagse activiteiten die we het liefst zo lang mogelijk zelfstandig blijven doen. Een goede conditie, sterke spieren en voldoende balans spelen daarbij een belangrijke rol. Daarom organiseert Alphen Vitaal rondom de Nationale Valpreventieweek diverse activiteiten waarmee inwoners kunnen ontdekken hoe zij ervoor staan én wat zij kunnen doen om fit en zelfstandig te blijven.