Bevrijdingsfestival Alphen aan den Rijn 2026 breidt uit naar drie locaties

Het Bevrijdingsfestival Alphen aan den Rijn

Op dinsdag 5 mei staat Alphen aan den Rijn opnieuw in het teken van vrijheid. Het Bevrijdingsfestival Alphen aan den Rijn pakt dit jaar groter uit dan ooit, met voor het eerst drie locaties in het centrum.

Verspreid door de stad is er de hele dag van alles te beleven: van intieme optredens tot een uitbundig feest op het Rijnplein. Daarmee krijgt het festival een breder karakter, met ruimte voor verschillende muziekstijlen, lokaal talent en ontmoeting.

Eerste namen bekend

Op het Rijnplein – het kloppend hart van het festival – gaat het vanaf de middag los. De eerste namen zijn inmiddels bekend: zo staan onder andere VOF De Kunst en de Alphense coverband No Harm op het podium. De komende periode worden meer artiesten aangekondigd.

Naast het Rijnplein is er ook programma in de Adventskerk en aan de Aarkade. In de Adventskerk kun je naast muziek ook een bijzondere foto-expositie bekijken, waarin Alphense fotografen hun visie op vrijheid delen.

Voor en door Alphen

Het Bevrijdingsfestival wordt mogelijk gemaakt door de inzet van lokale ondernemers, vrijwilligers en partners. Die betrokkenheid maakt het festival ieder jaar weer tot een evenement van en voor de stad.

“Met de uitbreiding naar drie locaties maken we ruimte voor nog meer beleving”, aldus de organisatie. “We kijken ernaar uit om samen met heel Alphen de vrijheid te vieren.”

Meer informatie en updates volgen via de website en social media.

Meer nieuws

Advertorial Film gisteren 17:00

Castellum pakt uit tijdens de herfstvakantie

Voor filmfanaten is er van alles te doen in Castellum. De KinderTheaterWeek gaat dit weekend van start en biedt jonge bezoekers onder meer creatieve activiteiten, een gratis film en verschillende voorstellingen. Daarnaast kunnen zij castleden van HalloWiebe: Overdrive ontmoeten. Ook voor volwassenen staan er nieuwe films op het programma.

Sport gisteren 15:33

Hardlopen of wandelen? Knikker Zegerplasloop keert op 15 november terug

Ook dit seizoen wordt de Knikker Zegerplasloop weer georganiseerd. Op zondag 15 november vindt de eerste editie van het seizoen plaats. Of je nu een ervaren hardloper bent of gewoon zin hebt in een sportieve uitdaging: de Zegerplasloop is er voor jong en oud. Ook wandelaars kunnen deelnemen.

Evenementen gisteren 14:23

Ontdek lokale ambachten tijdens de Open Ambachten Route

Benieuwd naar het werk van een kweker of molenaar? Zaterdag 17 oktober vindt de Open Ambachten Route plaats. Ook in de gemeente Alphen aan den Rijn openen deelnemers hun deuren, waaronder PlantenTuin Esveld, het Boomkwekerijmuseum en molen de Rooie Wip.

Advertorial Zorg en gezondheid gisteren 12:02

Vier de Dag van de Mantelzorg met ons mee!

Mantelzorgers uit de Gemeente Nieuwkoop en Alphen aan den Rijn kunnen zich vanaf nu aanmelden voor de activiteiten rondom de Dag van de Mantelzorg. Van dinsdag 10 tot en met donderdag 12 november 2026 organiseert Steunpunt Mantelzorg van Tom in de buurt een speciaal programma vol ontspanning en ontmoetingen.

Theater gisteren 11:11

Gratis theatervoorstelling ‘Zoveel meer!’ zet mens achter de ziekte centraal

In een tijd waarin zorg vaak draait om diagnoses en behandelingen, laat de theatervoorstelling ‘Zoveel meer!’ zien dat ieder mens meer is dan zijn of haar ziekte. Op 22 oktober wordt deze bijzondere voorstelling opgevoerd in Flora Boskoop, speciaal voor bewoners, mantelzorgers, vrijwilligers, medewerkers in de zorg en welzijnssector en ondernemers uit de Draaistok- en Voorofschebuurt in Boskoop. De voorstelling is gratis toegankelijk, maar het is wel nodig om vooraf een ticket te reserveren.