’t Zusje in Park Rijnstroom is inmiddels niet meer weg te denken uit Alphen aan den Rijn. Het draait er om lekker eten, gemoedelijkheid en goed gezelschap. Dat voel je ook achter de schermen. Twee medewerkers van het eerste uur, Roy (26) en Romy (22), vertellen waarom zij zich zo thuis voelen in dit Alphense Zusje.
“We bouwen dit samen vanaf de basis op”
Roy is Assistent Floormanager en werkt sinds de opening bij ’t Zusje. Met een achtergrond in de opleiding horecaondernemer en ervaring bij verschillende horecazaken, voelde deze baan als een perfecte nieuwe stap. "Dit kwam echt precies op het goede moment. We begonnen met een nieuw team, een nieuwe eigenaar en een nieuwe zaak. Dan kun je samen echt iets opbouwen. Dat vind ik mooi.”
Wat Roy vooral waardeert is het vertrouwen dat het team krijgt: “We mogen dingen op onze eigen manier aanpakken. René, een van de eigenaren, zegt altijd: ‘Jullie moeten het straks draaiende houden, dus doe vooral wat voor jullie werkt.’ Die vrijheid maakt het werk extra leuk.”
“Hier voel ik me écht gewaardeerd”
Ook Romy werkt sinds de opening bij ’t Zusje, maar dan in de keuken. Net als Roy is ze al jaren actief in de horeca. “Maar ’t Zusje was al veel langer mijn favoriete restaurant”, vertelt ze. “We stonden vaak op een camping in Brabant en daar gingen we altijd naar ’t Zusje. Toen ik hoorde dat er één in Alphen kwam, dacht ik: dit móét ik proberen.”
Wat volgens haar het verschil maakt met andere horecazaken? “De eigenaren. Je krijgt complimenten, je voelt je gewaardeerd. Zelfs als er iets misgaat, wordt er aan het eind van de dag nog gezegd: bedankt voor je inzet. Dat maakt zoveel uit.” Net als Roy waardeert ze het vertrouwen: “Ze zeggen altijd: ‘Probeer het maar, maak maar fouten, dan leer je ervan.’”
De tekst loopt door onder de afbeelding.

Het teamgevoel is sterk, zeggen ze allebei. Romy: “We gaan geregeld samen een drankje doen, een potje poolen, en iedereen helpt elkaar.” Roy vult aan: “Wat ik het leukste vind, is dat je met iedereen een praatje kunt maken. Het publiek is heel lokaal, mensen komen op de fiets en staan open voor contact. Daar hou ik van.”
Samen groeien
En het werkt. Sinds de opening zien ze het aantal gasten alleen maar stijgen. Romy: “We hadden vooraf een plan gemaakt over het aantal gasten per week. Maar we hebben al snel gezegd: we kunnen meer. En dat is gelukt ook.” Volgens eigenaar René is dat succes ook een voordeel voor het team: “We zitten van donderdag tot en met zondag vol, dus kunnen ook echt vaste uren bieden. Dat is in de horeca lang niet altijd vanzelfsprekend.”
En of ze het anderen aanraden om hier te komen werken? Roy en Romy hoeven er geen seconde over na te denken: “Zeker weten.”
Zelf ook aan de slag bij ’t Zusje in Alphen aan den Rijn?
Wil jij werken op een plek waar je wordt gewaardeerd, vertrouwen krijgt en écht deel uitmaakt van een hecht team? ’t Zusje is altijd op zoek naar enthousiaste collega’s, in de keuken of op de vloer. Bekijk de vacatures of loop gewoon even binnen voor een kennismaking. Wie weet sta jij binnenkort ook tussen Roy en Romy te shinen!

