Menselijke schedel aangetroffen bij opgravingen

Archeologen van onderzoeksbureau RAAP hebben afgelopen week een bijzondere vondst gedaan tijdens opgravingen bij de Maximabrug in Alphen aan den Rijn. Tijdens het archeologisch onderzoek werd een menselijke schedel van duizenden jaren oud ontdekt.

Alphen aan den Rijn kent een lange geschiedenis, want de Oude Rijn was ooit de noordgrens van het Romeinse Rijk. Ten zuiden daarvan liep de zogenaamde Limesweg, waarvan de archeologen nu een deel hebben opgegraven. Slechts een meter of twee onder grond, werd de schedel blootgelegd. "Hoe oud de schedel precies is, is lastig te zeggen. Wel staat vast dat de schedel grofweg zo'n tweeduizend jaar oud is maar misschien nog wel ouder", vertelt Nadine Conradi van RAAP.

De schedel is niet compleet, want de onderkaak ontbreekt. "Uiteraard hebben we verder gegraven, maar verder hebben we geen menselijke resten aangetroffen. De vondst roept een hoop vragen op. Met de uitwerking van de vondsten en met behulp van specialisten hopen we deze vragen beter te kunnen beantwoorden", aldus Conradi.

De opgraving werd uitgevoerd in opdracht van de gemeente Alphen aan den Rijn, die op die plek werkzaamheden gaat uitvoeren.

Meer nieuws

Advertorial Evenement vandaag 17:07

Creatief ontspannen op zondagmiddag? Ontdek Atelier De Beren!

Op zoek naar een gezellige én creatieve invulling van je zondagmiddag? Bij De Beren Alphen draait het in het nieuwe concept Atelier De Beren om ontspannen samenkomen, creatief bezig zijn én genieten van een heerlijke high tea. Of je nu met vriendinnen komt, je moeder verrast of jezelf een inspirerende middag gunt: deze workshops zijn de perfecte combinatie van creativiteit en gezelligheid.

Advertorial Overige vandaag 15:33

Bij Zeeman werken Iryna en Maryna aan hun toekomst: “We willen iets doen, iets betekenen”

Wethouder Gert van den Ham ging in gesprek met Iryna en Maryna, die sinds de oorlog in Oekraïne in Alphen aan den Rijn wonen en werken. Als wethouder verantwoordelijk voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen en asielzoekers wil hij weten hoe mensen hier hun leven opnieuw opbouwen. Voor Iryna en Maryna speelt werk daarin een belangrijke rol.

Sport vandaag 14:12

Mooie ervaring voor Sem Spruit bij WK Schaatsen

Afgelopen weekend stond Alphenaar Sem Spruit aan de start bij het ISU Speedskating Junior Championships, in Inzell. Het uit mogen komen op dit Wereldkampioenschap voor Nederland binnen TeamNL was voor deze jonge streekgenoot een machtig mooie ervaring.

Overige vandaag 13:40

Groot nieuws voor padelliefhebbers: Sunset Padel breidt uit!

Groot nieuws voor padelliefhebbers in Alphen aan den Rijn: Sunset Padel gaat uitbreiden. Vandaag start de bouw van een compleet nieuwe uitbreiding met extra banen, unieke faciliteiten en een bijzondere speelervaring die je nergens anders in Alphen vindt.