Bloembollen voor bijen in museumpark Archeon

Stichting Museumpark Archeon in Alphen aan den Rijn heeft van het Rabofonds een bijdrage van 5000 euro gekregen ter ondersteuning van het Bijenproject. Voor het geld zijn negenduizend bloembollen aangeschaft. Directeur Monique Veldman van het museumpark en Jeanette Dijkshoorn van het Coöperatiefonds Groene Hart Noord plantten zaterdag 17 december de eerste bollen samen met vrijwilligers van Archeon.

"Wij hebben op het park meer verschillende soorten bijen dan welke andere locatie dan ook in de provincie Zuid-Holland", vertelt Veldman. "Een project als dit gaat over natuur. In ons park laten we niet alleen zien hoe mensen vroeger leefden maar ook wat zij aten. In de verschillende tijden zijn ook tuinen, stukjes landbouwgrond en natuur aangelegd. We zorgen dat deze precies passen in de uitgebeelde periode, bijvoorbeeld de Romeinen of middeleeuwen. Dan trek je automatisch insecten aan en die hebben we ook nodig voor de ontwikkeling van deze flora. Daarnaast vinden wij het belangrijk om een hotspot te zijn van de 'bijensnelweg' in de regio rond Archeon."

Jeanette Dijkshoorn vertelt dat zij graag op haar vrije zaterdag even naar Archeon komt om de 'eerste bol' te planten. "Geld is maar geld, als je een bol plant zie je ineens wat er met dat geld gebeurt. Wij geven veel subsidies aan projecten die gaan over zorg, innovatie en voedselvraagstukken. Als het goed gaat met de bijen heeft dat direct invloed op de voedselvoorziening voor mensen."

'Zonder bijen, geen bier'
Het bijenproject van Stichting Museumpark Archeon sluit aan op verschillende andere bijenprojecten in de regio. Groene Cirkel is echter een van de grootste. Hieraan werken naast Archeon onder meer bierbrouwer Heineken uit Zoeterwoude en gemeente Alphen aan den Rijn mee.

Het is belangrijk dat er voor bijenvolken – en andere stuifmeel verspreidende insecten – voldoende foerageergebieden zijn. Alleen dan zijn er genoeg bijen in Nederland om gewassen te bestuiven. Verschillende gewassen kunnen niet voortbestaan zonder bestuiving. Dat is heel vervelend voor de bijen, maar ook voor bijvoorbeeld Heineken. Zonder bijen, geen hop. Zonder hop, geen bier. Hetzelfde geldt voor verschillende landbouwgewassen. Als de bijen te weinig voedsel krijgen en niet meer kunnen bestuiven, is er ook te weinig voedsel om te oogsten voor ons mensen.

Meer nieuws

Advertorial Film gisteren 17:00

Bekijk de nieuwste filmbrief van Castellum

Vaderdag staat voor de deur, en wat geef je een vader die alles al heeft? Juist: een avond vol actie, snelheid en gezelligheid. Zaterdag 28 juni is het weer Men’s Night bij Castellum, met F1: The Movie, een spectaculaire actiefilm met Brad Pitt in de wereld van Formule 1. Hét perfecte cadeau.

Advertorial Romeinsweekend gisteren 12:18

Vroeger heette Alphen aan den Rijn Albaniana, oftewel ‘het witte water’– ontdek het Romeinse verleden!

Wist je dat de gemeente Alphen aan den Rijn een groot Romeins verleden heeft? Alphen aan den Rijn wordt ook wel ‘Wereldstad aan de Limes’ genoemd. Maar waarom is dat? Wat is hier vroeger allemaal gebeurd? Uit de Romeinse tijd is er niets zichtbaar overgebleven, maar door middel van vondsten en verhalen kan deze rijke geschiedenis wel worden doorverteld.

Sport gisteren 11:15

Alphians zetten mooie prestaties neer op Nederlands Kampioenschap

Tijdens het Pinksterweekend, op 7, 8 en 9 juni, vond het Nederlands Kampioenschap Little League plaats. Tijdens dit nationale honkbaltoernooi nemen regionale selectieteams uit heel Nederland het tegen elkaar op. Honk- en softbalvereniging Alphians was met spelers én een coach vertegenwoordigd. Hun teams hebben het weekend afgesloten met mooie prestaties.

Muziek gisteren 10:10

Nieuw koor in Alphen aan den Rijn: Alphens Bachkoor zoekt bassen

In samenwerking met de Kerkenraad van de Adventskerk heeft stadsorganist en dirigent Simon Stelling afgelopen woensdag een nieuw koor opgericht: het Alphens Bachkoor. De repetities vinden in juni plaats op woensdagavonden van 20:00 tot 21:00 uur in de Adventskerk.