Bouw vluchtelingenopvang Steekterweg in volle gang

Josh Walet

De vluchtelingenopvang bij de Steekterweg is in aanbouw. Er worden twaalf driekamerunits gebouwd. Deze opvang zal een tijdelijk onderdak bieden voor 48 Oekraïners.  

Vanaf 1 februari 2024 moet de Gemeente 505 Oekraïense vluchtelingen opvangen. Op het moment zijn er al zes opvanglocaties in de Gemeente Alphen aan den Rijn. Een aantal van die opvanglocaties gaat sluiten, hiervoor is de Gemeente op zoek naar nieuwe locaties. Daarom wordt er een tijdelijk onderdak voor 48 Oekraïense vluchtelingen geboden aan de Steekterweg 202.  

De Oekraïense vluchtelingen gaan daar voor langere tijd in een flexwoning wonen. De Noorderkeerkring is op dit moment de grootse noodopvang in Alphen aan den Rijn, deze opvang moet binnenkort sluiten. Een gedeelte van de Oekraïeners dat daar nu verblijft, krijgen een vervangende opvang aan de Steekterweg. Doordat er nu tijdelijke extra woningen geplaatst worden, blijven er meer woningen over voor woningzoekenden. 

Meer nieuws

Advertorial Overige vandaag 16:56

Boy en Esmee starten Bundl: "Samen inkopen voor hoge korting"

De prijzen van energie, zorg en andere basisbehoeften stijgen al jaren. Dat zien ook Alphenaren Boy en Esmee Lieftink. Met hun nieuwe platform www.Bundl.nl willen ze een eerlijke verdeling in de samenleving mogelijk maken: samen inkopen om hoge korting te verkrijgen. “Hoe groter de groep, hoe hoger de korting”, vertelt Boy.

Maatschappelijk vandaag 15:22

Kerstpakkettenactie 2025

Ook dit jaar wordt door het DPA (Diaconaal Platform Alphen) de bekende Kerstpakkettenactie georganiseerd. De Kerstpakkettenactie is er om iedere Alphenaar, waarvan iemand vindt dat hij of zij een steuntje in de rug verdient, een kerstpakket of kerstattentie te bezorgen.

Advertorial Feestdagen vandaag 14:59

Nieuwe smaken bij Kabalt’s Oliebollenkramen: Dit wil je proeven!

Zin in een oliebol, maar dan net even anders? Bij Kabalt’s Oliebollenkramen in Alphen aan den Rijn kun je deze winter je hart ophalen. Naast de vertrouwde klassiekers vind je dit seizoen nieuwe, verrassende smaken als de crème brûléebol, frambozenbol, speculoosbol met witte chocolade en de smeuïge toffee-bananenbol. En natuurlijk is ook de populaire dubaibol weer van de partij.  

Wonen en bouwen vandaag 14:05

Facelift en verduurzaming Lange Diamant van start

Monique Brewster (directeur-bestuurder van Woonforte), Marc van Tuin (technisch directeur Plegt-Vos Midden) en wethouder Gerard van As gaven het officiële startsein voor de uitvoering van het Verbeterplan Lange Diamant. Ze onthulden samen een bouwhekdoek met een artist impression en kleurplaten van kinderen, met als thema ‘Oog voor de toekomst’.

Milieu en duurzaamheid vandaag 13:14

Klimaatburgemeesters gehuldigd tijdens feestelijke bijeenkomst in Boskoop

Tijdens de Klimaatweek, op vrijdag 14 november, heeft gemeente Alphen aan den Rijn een feestelijke bijeenkomst georganiseerd om de vier Klimaatburgemeesters van 2025 te bedanken. De bijeenkomst vond plaats in het Boomkwekerijmuseum in Boskoop. Ferd Schelleman, Gerrit Hofland, Ilyes Machkor en Hans van Dam werden in het zonnetje gezet voor hun inzet het afgelopen jaar.