Burgemeester Spies leest voor aan kinderen uit de Diamantstraat

Op zaterdag 10 april konden kinderen uit de Diamantstraat luisteren naar verhalen van burgemeester Liesbeth Spies tijdens het voorleesuurtje. Ook werd er een tekenwedstrijd georganiseerd voor kinderen uit de buurt. “Het was een geslaagde middag!”

Joke Amelunxen van de Blije Wijk was ontzettend enthousiast over de activiteit die zij deze keer weer hebben opgezet. ‘’De bewonerscommissie van de diamant, de Blije Wijk, Tom in de buurt en Woonforte, organiseren vaker leuke dagen in tijden van corona. Vorig jaar hadden wij bijvoorbeeld een wensslinger, waar iedereen een wens kenbaar kon maken en aan de slinger kon hangen. Nu wilden we specifiek iets voor kinderen doen.’’ 

Burgemeester Spies had het genoegen om deel te nemen aan het voorleesuurtje voor kinderen aan de Diamantstraat. ‘’Toen wij de burgemeester in een spontane actie hadden gevraagd om mee te doen, stond zij hier positief tegenover. We hadden een tekenwedstrijd en een voorleesuur uit het prachtige kinderboek van het Muizenhuis voor de kinderen in petto’’, vertelt Joke. 

Blije gezichten 

In dit uurtje vertier waren er niets anders dan blije gezichten te zien op de snoetjes van de kinderen. In een tijd als deze, waar heel veel uitjes niet mogelijk zijn, is het belangrijk om toch voor voldoende vertier te zorgen, meent Joke. ‘’Het was een mooi, warm, spontaan en gezellig uurtje. De burgemeester was heel makkelijk benaderbaar en de kinderen konden haar van alles vragen. Kinderen vonden dit heel fijn die middag.’’ 

Bij de Blije Wijk vinden ze het belangrijk om maatschappelijk betrokken te zijn en te blijven, zeker nu. ‘’We proberen altijd wel iets leuk te organiseren samen met de wijkbewoners. We moeten er met z’n allen doorheen. Als je die blije gezichten ziet, dan weet je waar je het voor doet. Het was een feestuur.’’ De middag eindigde met de uitreiking van drie prijzen voor de mooiste tekeningen. Fatima, Myrthe en Jinen waren de gelukkigen die een prijs van burgemeester Spies in ontvangst mochten nemen. 

De Blije Wijk 

De Blije wijk bestaat uit bewoners uit de wijk die, samen met alle wijkbewoners van de Edelstenenbuurt, een bijdrage leveren aan het veiliger en schoner maken van de omgeving. Dit doen zij in overleg met professionals. Daarnaast willen zij het saamhorigheidsgevoel in de wijk stimuleren door bijvoorbeeld leuke activiteiten te organiseren.

Met dank aan Bewonersgroep Diamant. Blije Wijk, Tom in de buurt en Woonforte.  

Meer nieuws

Sport vandaag 12:02

Nieuw sponsorcontract voor drie jaar tussen sv ARC en ING

Sv ARC en ING zetten hun samenwerking voort met een nieuw sponsorcontract voor de komende drie jaar. De overeenkomst is op 1 augustus ingegaan. Als onderdeel van haar inzet voor het Nederlandse amateurvoetbal ondersteunt ING in totaal 625 amateurvoetbalverenigingen.

Advertorial Aarhof 50 jaar vandaag 11:38

Van De Aarhof naar de Van Mandersloostraat: bij Janse Mode staat gezelligheid voorop

Op woensdag 16 september gaat bij Janse Mode aan de Van Mandersloostraat de Fashion Première van start. Tot en met zaterdag 19 september presenteert het team de nieuwe collectie. Een mooi moment om binnen te stappen, vindt filiaalmanager Ellen. Want hoewel Janse Mode jarenlang een vertrouwd gezicht was in winkelcentrum De Aarhof, weten nog altijd niet alle Alphenaren dat de winkel inmiddels alweer drie jaar in de Van Mandersloostraat zit. “We willen vooral dat mensen gezellig binnenkomen en met een lach weer naar buiten gaan.”

Evenement vandaag 10:46

Avondprogramma op het Rijnplein: feest tot in de late uurtjes

Wanneer de marktkooplui hun kramen inpakken, maakt het Rijnplein zich op voor een nieuwe fase van de Jaarmarkt. Vanaf 18:00 uur verandert het plein in een openluchtpodium waar muziek, feest en ontmoeting centraal staan. Tot in de late uurtjes treden verschillende artiesten op die samen garant staan voor een gevarieerde en feestelijke avond.

Advertorial Overige vandaag 09:30

Hoe sterk sta jij? Test het tijdens de Nationale Valpreventieweek

Zelf boodschappen doen, een wandeling maken of gezellig op bezoek gaan bij familie en vrienden. Het zijn alledaagse activiteiten die we het liefst zo lang mogelijk zelfstandig blijven doen. Een goede conditie, sterke spieren en voldoende balans spelen daarbij een belangrijke rol. Daarom organiseert Alphen Vitaal rondom de Nationale Valpreventieweek diverse activiteiten waarmee inwoners kunnen ontdekken hoe zij ervoor staan én wat zij kunnen doen om fit en zelfstandig te blijven.