Advertorial Evenementen

De Stad van Sint in Museumpark Archeon

Archeon

Museumpark Archeon is omgetoverd tot de Stad van Sint! In drie feestelijke weekenden: 16, 22, 23, 29 & 30 november logeert de goedheiligman samen met zijn Pieten in ‘De Stad van Sint’. Het hele park ademt Sinterklaassfeer: overal klinken vrolijke liedjes en lopen enthousiaste Pieten rond. Kinderen kunnen Sinterklaas persoonlijk ontmoeten in de Troonzaal van Sint, hun pietendiploma behalen en deelnemen aan allerlei leuke Sinterklaasactiviteiten. Kortom, De Stad van Sint belooft gezelligheid, avontuur en feest voor jong én oud! De spanning stijgt, want... Sint komt aan in De Stad van Sint!

In De Stad van Sint is van alles te beleven! De jongste bezoekers kunnen hun Pietendiploma verdienen door mee te doen aan allerlei vrolijke activiteiten in de pietenhuisjes. De kinderen kunnen pakjes schieten met pijl en boog, knutselen met de oerpieten, en een eigen mantelspeld maken of zelfs meedoen aan de pietentraining. Er is voor iedereen wat leuks te doen!

Daarnaast kunnen bezoekers genieten van de Sinterklaas-poppenkastvoorstelling, waar samen met de zingpieten luidkeels de bekendste Sinterklaasliedjes worden gezongen.

Brunchen met Sint en Piet

Op zondag 23 en zaterdag 29 november is er iets extra speciaals: een feestelijke Sinterklaasbrunch voor het hele gezin! Het gezin kan hier genieten van een heerlijk brunchbuffet inclusief gratis entree voor de hele dag in De Stad van Sint. Natuurlijk brengen Sinterklaas en zijn Pieten ook een exclusief bezoekje aan de brunch.

De brunch start om 11:00 uur en duurt tot ongeveer 13:00 uur. Daarna is er volop tijd om De Stad van Sint te verkennen en mee te doen aan alle vrolijke activiteiten. Reserveren voor de brunch kan via de website.

Stad van Sint 3 Archeon

Meer nieuws

Politiek plein vandaag 15:45

Samen zingen, samen geven, samen doen – Eerste Alphense Volkskerstzang

Een initiatief van CDA Alphen aan den Rijn, met meerdere maatschappelijke en culturele organisaties, bedoeld om inwoners, organisaties én vrijwilligers samen te brengen in een warme, muzikale ontmoeting. Geen drempels, geen kosten, maar wél verbinding die je voelt in je hart.

Calamiteiten vandaag 15:15

Forse aanrijding op Eisenhowerlaan zorgt voor grote verkeershinder

Vanmiddag, vrijdag 5 december, heeft er een flinke aanrijding plaatsgevonden op de Eisenhowerlaan, vlak na de Albert Schweitzerbrug. Twee voertuigen botsten hard op elkaar, waarbij de automobilist van de voorste auto gewond raakte. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse.

Kinderen vandaag 14:12

180 Alphense basisschoolleerlingen zijn nu Junior Energiecoach

De gemeente Alphen aan den Rijn heeft er maar liefst 180 Junior Energiecoaches bij. Op vrijdag 28 november 2025 ontvingen leerlingen van basisscholen Het Vianova, Groeiwijs en De Springplank hun officiële Junior Energiecoach-diploma. 

Advertorial Evenement vandaag 12:58

Mystery Santa in de Aarhof

Dit jaar krijgt kerstshoppen in Winkelcentrum De Aarhof een magische twist met een verrassend nieuw gezicht: The Mystery Santa!

Winkelen vandaag 11:53

Gemeente onderzoekt winkeltijden op zon- en feestdagen

Wat vind jij van de winkeltijden op zon- en feestdagen in de gemeente? De gemeente Alphen aan den Rijn wil graag weten hoe jij als inwoner denkt over het doen van boodschappen en winkelen op bijzondere dagen. Daarom is er een nieuwe enquête opgesteld, waarbij jouw mening helpt bepalen of de huidige openingstijden moeten worden aangepast. Ook ondernemers kunnen hun stem laten horen via een aparte vragenlijst.