De Thermen2 start campagne: “Douchen vóór het zwemmen, kleine moeite, groot effect”

Ingezonden

Vanaf november is De Thermen2, exploitant van zwembad De Hoorn en zwembad AquaRijn, een nieuwe campagne gestart om bezoekers te attenderen op het belang van douchen vóór het zwemmen. Deze campagne, met stickers bij de douches, posters in de baden en aandacht in nieuwsbrieven benadrukt dat slechts 30 seconden douchen een groot verschil maakt. Niet alleen voor de kwaliteit van het zwemwater, maar ook voor de bezoekers zelf.

Waarom deze aandacht nu?

De urgentie van douchen vóór het zwemmen neemt toe. Niet alleen vanuit hygiënisch oogpunt, maar ook door de aangescherpte normen van de Omgevingswet. Voor veel zwembaden is het een uitdaging om binnen de nieuwe parameters te blijven. Het verbeteren van de bronhygiëne, het beperken van verontreiniging vóórdat die in het water komt is daarbij essentieel. Wetenschappelijk onderzoek (Keuten & Peters, TU Delft, 2018) laat zien dat 75% van het vuil dat we meenemen, zoals zweet, huidvetten, cosmetica, bacteriën en wasmiddelresten in zwemkleding al na 30 seconden douchen wordt weggespoeld. Als dit niet gebeurt, komen deze stoffen in het zwemwater terecht, wat leidt tot extra belasting van de waterzuivering, meer vorming van chlooramines (de veroorzaker van de typische ‘chloorlucht’) en irritatie van ogen, huid en luchtwegen.

Campagne in De Hoorn en AquaRijn

Vanaf november 2025 zullen bezoekers van zwembad De Hoorn en zwembad AquaRijn de campagne duidelijk opmerken:

  • Stickers bij de douches herinneren zwemmers eraan om even kort te douchen.
  • Posters in de baden leggen uit waarom dit belangrijk is voor schoon en veilig zwemwater.
  • Via nieuwsbrieven en sociale media deelt De Thermen2 informatie en tips over de juiste doucheroutine.

Meer nieuws

Advertorial Evenementen vandaag 17:01

De Stad van Sint in Museumpark Archeon

Museumpark Archeon is omgetoverd tot de Stad van Sint! In drie feestelijke weekenden: 16, 22, 23, 29 & 30 november logeert de goedheiligman samen met zijn Pieten in ‘De Stad van Sint’. Het hele park ademt Sinterklaassfeer: overal klinken vrolijke liedjes en lopen enthousiaste Pieten rond. Kinderen kunnen Sinterklaas persoonlijk ontmoeten in de Troonzaal van Sint, hun pietendiploma behalen en deelnemen aan allerlei leuke Sinterklaasactiviteiten. Kortom, De Stad van Sint belooft gezelligheid, avontuur en feest voor jong én oud! De spanning stijgt, want... Sint komt aan in De Stad van Sint!

Column Blog Politiek vandaag 15:32

Begrotingscircus Alphen aan den Rijn

600 miljoen euro. Dat is de grootte van de Alphen aan den Rijnse begroting. Een astronomisch bedrag met bijbehorende belastingverhoging, dat vrijwel zonder mopperen werd geaccepteerd door de gemeenteraad. Echter....

Werken vandaag 15:08

Tien jaar Banenparade: werkgevers ontmoetten werkzoekenden

De tiende editie van de Banenparade, onderdeel van de Week van het Werk, vond vanmiddag plaats. Wethouder Judith Bokhove opende het evenement officieel. Bijna veertig organisaties uit verschillende sectoren waren aanwezig met vacatures, bijbanen en stages.

Advertorial Beauty en verzorging vandaag 12:25

Nieuw bij B en R Hair Expert: gespecialiseerde haarwerkspecialiste

Heb je last van haarverlies of dunner wordend haar en wil je weer vol vertrouwen in de spiegel kijken? Bij B en R Hair Expert kun je nu terecht bij een gespecialiseerde haarwerkspecialiste die je persoonlijk begeleidt naar een oplossing die echt bij jou past.

Vacatureoverzicht vandaag 11:17

De nieuwste vacatures van week 45 vind je hier!

Ben jij toe aan een frisse stap in je carrière? Deze week zijn er weer mooie vacatures bijgekomen op Alphens.nl! Of je nu in de horeca, technologie of zorg wilt werken: wij zetten alle nieuwe kansen voor je op een rijtje.