Advertorial Gezondheid en welzijn

De Vitality Club is een belangrijk onderdeel van de Buurtsportvereniging in het Europapark

Channah Opdam

Vanaf 10 september start Alphen Vitaal met een zogenaamde Vitality Club. Vitality Clubs zijn gezellige, laagdrempelige, maar effectieve beweegclubs vóór en dóór 50-plussers. Uit onderzoek is gebleken dat beweging het beste vol te houden is als je het samen met anderen doet. “En dat gaan we nu dus ook doen in het Europapark in Kerk en Zanen”, geeft buurtsportcoach Jochem Bijman aan.

“Bij de Vitality Club bewegen we in de openbare ruimte zonder begeleiding van professionals. De beweegsessies worden begeleid door (ervaren) deelnemers, zogenaamde peer-coaches. De kosten kunnen daardoor laag blijven. Er kan meegedaan worden wanneer het schikt, en kan iemand een keer niet, dan hoeft er niet afgemeld te worden. Een laagdrempelige manier dus om mee te doen en mensen uit de buurt te ontmoeten”, aldus Jochem.

Alphen Vitaal

Stichting Alphen Vitaal zet zich in om alle inwoners van onze gemeente fysiek en mentaal vitaal te laten zijn en mee te laten doen in de samenleving. Want vitale inwoners zitten beter in hun vel en zijn gelukkiger. Goed en veel bewegen, fijne sociale omgang en gezonde voeding op jonge leeftijd voorkomen problemen in een latere fase. Alphen Vitaal is vaak een aanjager van een activiteit en wanneer deze eenmaal loopt, wordt de activiteit overgedragen aan een sportaanbieder, een kartrekker vanuit een buurthuis of in het geval van de Vitality Club aan een peer-coach. Buurtsportcoach Jochem coördineert de activiteit, maar de uitvoering wordt uiteindelijk overgedragen aan een coach uit de wijk.

De Vitality Club is vanaf 10 september elke dinsdag van 10:00 tot 11:00 uur in het Europapark. Aanmelden is niet nodig. De eerste keer kun je gratis aansluiten, daarna zijn de kosten € 1,00 per keer.

Opening buurtsportvereniging

De Vitality Club is onderdeel van de buurtsportvereniging in Kerk en Zanen. Bij de buurtsportvereniging worden diverse sport- en beweegactiviteiten georganiseerd door de buurtsportcoaches, aangevuld met sportaanbieders en vrijwilligers uit de wijk. Denk hierbij aan sportclinics of toernooitjes, maar ook aan wekelijkse activiteiten op de sport- en speelveldjes in de wijk. Voor iedereen uit de buurt, en voor elke leeftijdsgroep is er een passend aanbod. Een mooie tussenstap of een leuke extra naast je eventuele andere sportmomenten bij een plaatselijke sportclub. De buurtsportvereniging is voor en van de buurt!

Begin juli stond de opening van de buurtsportvereniging op de planning, maar vanwege de heftige regenval moesten we de opening helaas op het laatste moment annuleren. Maar het mooie programma, dat zelfs inmiddels is uitgebreid, staat nu gepland tijdens de Nationale Sportweek.

Clinics

Op 25 september openen ze de vereniging met clinics van (sport-)aanbieders, urban activiteiten en Alphen on Wheels. Kom langs en sluit aan; het programma is uitgebreid, divers en voor jong en oud. De opening van de buurtsportvereniging in het Europapark is van 13:30 – 17:00 uur. Kijk voor meer informatie op deze website.

Meer nieuws

Advertorial Sport vandaag 17:18

Hyrox bij dé Trailrun Store: hoe logisch is dat?

Trailrun en Hyrox lijken twee werelden. Toch staan Lindsay en Marion straks aan de start van het WK Hyrox in Stockholm. De twee fanatieke trailrunners, bekend van hun avonturen met dé Trailrun Store, bewijzen dat je niet hoeft te kiezen. Je kunt het gewoon allebei doen.

Politie en handhaving vandaag 15:37

Meerdere meldingen van oplichting in Gemeente Alphen aan den Rijn

Afgelopen weekend zijn in de Gemeente Alphen aan den Rijn meerdere meldingen binnengekomen van oplichting. Het gaat om verschillende vormen, zoals nepagenten, nepbankmedewerkers en fraude via sociale media. De politie roept je op om extra alert te zijn.

Kinderen vandaag 14:41

Vakantie-Bijbel-Week voor basisschoolkinderen in de Sionskerk

Heeft jouw kind al plannen voor de voorjaarsvakantie? In de Sionskerk wordt opnieuw een gezellige Vakantie-Bijbel-Week georganiseerd voor basisschoolkinderen. Drie ochtenden lang staat er een afwisselend en superleuk programma klaar. Er wordt samen gezongen, geluisterd naar Bijbelverhalen, geknutseld, gebouwd en spelletjes gedaan.

Politie en handhaving vandaag 13:57

Geen aanhoudingen na inval in bedrijfspand aan De Hoorn

De politie deed in de nacht van dinsdag 10 op woensdag 11 februari een inval in een bedrijfspand aan De Hoorn in Alphen aan den Rijn. Die actie was samen met de Douane. Er is niemand aangehouden en het onderzoek krijgt geen vervolg.

Advertorial Overige vandaag 12:29

Een warm en persoonlijk afscheid aan het water

In een periode van afscheid is het belangrijk om samen te kunnen komen in een omgeving waarin rust, ruimte en samenzijn centraal staan. De twee locaties in Alphen aan den Rijn – Wet ’n Wild – The Social Club en Restaurant ’s Molenaarsbrug bieden een stijlvolle en sfeervolle omgeving waar familie en vrienden op een intieme manier afscheid kunnen nemen. De rustige ligging en stijlvolle inrichting maken ze geschikt voor het verzorgen van een condoleance of uitvaartdienst die aansluit bij persoonlijke wensen. De begeleiding is betrokken en zorgvuldig, met aandacht voor detail en een gastvrije sfeer.

Overige vandaag 12:21

Bloemen en kaarsen voor omgekomen 21-jarige Alphenaar in Driebruggen

Langs het Hoogeind in Driebruggen zijn bloemen en kaarsen neergelegd voor de 21-jarige Tim uit Alphen aan den Rijn. De jonge Alphenaar kwam afgelopen woensdag, 11 februari, om het leven bij een ongeval. Wat er precies is gebeurd, is nog altijd niet duidelijk. De politie zoekt daarom getuigen.