De politie heeft afgelopen weekend de handen vol gehad aan een paar beschonken bestuurders in Alphen aan den Rijn. In twee verschillende incidenten werden bestuurders gecontroleerd op alcoholgebruik en bleek dat zij de alcohollimiet ruimschoots hadden overschreden.
Scooterbestuurder faalt blaastest
In de nacht van vrijdag op zaterdag werd in de omgeving van de Julianastraat een scooterbestuurder gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Uit de blaastest op straat bleek dat de bestuurder te veel alcohol had genuttigd.
Een ademtest op het politiebureau wees uit dat er dusdanig veel alcohol was gebruikt dat het rijbewijs direct moest worden ingevorderd. De bestuurder krijgt een proces-verbaal.
Bromfietser blies ‘het hoogste’
Niet veel later, in de Kortsteekterbuurt, werd ook de bestuurder van een bromfiets gecontroleerd op het gebruik van alcohol. De ademtest op straat gaf de hoogste score aan en ook op het bureau was de uitslag zeer hoog. Ook bij deze bestuurder is het rijbewijs ingevorderd en wordt er een proces-verbaal opgemaakt.