Eerste jungleklas van Nederland in Alphen aan den Rijn

De leerlingen van groep 6/7 van basisschool Het Vianova in Alphen aan den Rijn werden aangenaam verrast met een jungleklas, dankzij hun winst in een wedstrijd georganiseerd door Bloemenbureau Holland namens de Nederlandse sierteeltsector.

De Spaceshuttles, zoals de winnende klas heet, schreven overtuigende brieven waarin ze benadrukten waarom juist zij een jungleklas verdienden. Ze vonden dat het klaslokaal wat groen kon gebruiken om de concentratie te verbeteren en de sfeer gezelliger te maken.

Naast de visuele transformatie van hun klaslokaal krijgen de leerlingen nu ook les over plantenverzorging. De betrokkenheid van de leerlingen wordt vergroot doordat zij verantwoordelijk zijn voor het onderhoud van de planten. Deze groene aanpak draagt niet alleen bij aan een fijne werksfeer, maar verbetert ook de creativiteit en productiviteit van zowel docenten als leerlingen.

Het initiatief komt op een cruciaal moment, aangezien recent onderzoek aantoont dat de aandachtsspanne van leerlingen is gedaald. Door de klas om te toveren tot een groene oase met luchtzuiverende planten hoopt de Nederlandse sierteeltsector bij te dragen aan het welzijn van de kinderen. Het gebruik van planten in klaslokalen heeft bewezen positieve effecten op de sfeer, prestaties en het algemene welzijn van leerlingen en docenten.

Meer nieuws

Advertorial Eten en drinken vandaag 17:01

Oysters, music & good vibes tijdens het oesterweekend bij Maggie Blue

Liefhebbers van oesters kunnen hun hart ophalen tijdens het speciale oesterweekend bij Maggie Blue. Op vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus staat het terras volledig in het teken van verse oesters, goede live muziek en gezellige zomerse vibes!

Weekoverzicht vandaag 14:21

Het nieuws van week 32 in één overzicht

Wat speelde er afgelopen week in Alphen aan den Rijn? Van een boerenprotest langs de N207 tot een melding over een explosief bij de Zegerplas: je leest het in ons wekelijkse nieuwsoverzicht.

Overige gisteren 14:59

Allard Lindhout voelt zich al jaren thuis op het ARC Heitingatoernooi

Voor de meeste voetballiefhebbers is Allard Lindhout vooral de scheidsrechter die op de Nederlandse én internationale voetbalvelden te zien is. Tussen wedstrijden in de Eredivisie en Europese duels door maakt hij al jarenlang graag tijd vrij voor het ARC Heitingatoernooi. Niet omdat het moet, maar omdat hij er met plezier naartoe komt. "De organisatie staat als een huis en je voelt je hier echt onderdeel van het toernooi."

Winactie Overige gisteren 12:18

Maak kans op een reparatie t.w.v. € 99 bij Smart Telecom Store!

Is jouw smartphone, tablet of laptop toe aan een reparatie? Goed nieuws! Smart Telecom Store geeft één reparatie t.w.v. € 99 weg. Of het nu gaat om een gebarsten scherm, een batterij die vervangen moet worden of een ander technisch probleem: Smart Telecom Store staat voor je klaar.