Voor het eerst in jaren openen de Alphense culturele instellingen gezamenlijk hun deuren als ‘warmmaker’ voor het nieuwe culturele seizoen. Tijdens de feestelijke opening van het Culturele Seizoen op zondagmiddag 5 september zetten de instellingen hun deuren wagenwijd open om zoveel mogelijk bewoners het nieuwe aanbod aan kunst en cultuur te laten horen, zien en beleven.
Er staat een programma met previews, workshops en presentaties klaar, verspreid over de hele gemeente. Bovendien kun je diezelfde dag bij Gluren bij de Buren genieten van tal van acts in tuinen en buitenlocaties. Een dag bomvol kunst en cultuur dus!
Kom genieten van presentaties, workshops en previews voor het nieuwe seizoen
Op 5 september tussen 12:00 en 17:00 uur openen bijna 20 culturele instellingen hun deuren om het publiek al het moois te tonen dat zij vanaf september bieden op het gebied van kunst en cultuur. Van beeldende kunst tot dans, theater en muziek: er is voor ieder wat wils.
Het theateraanbod is geconcentreerd in Park Rijnstroom en Parkvilla, waar naast Parkvilla ook Theater Castellum, JeugdTheaterHuis en Productiehuis Alphen previews tonen voor het nieuwe seizoen. Daarnaast zijn instellingen zoals Bibliotheek Rijn en Venen, Nieuwe Muziekschool Alphen en de Oudshoornse Kerk geopend om open lessen, previews van concerten en workshops te presenteren. Wie zin heeft om de heupen los te gooien kan onder meer terecht bij Tangoschool Temperamento, Alphense Dansschool en Dansschool Cools. Liefhebbers van beeldende kunst kunnen hun hart ophalen bij de buitenexpositie van Atelier Verfstreken, in STA-ART of De Beeldentuin in Zwammerdam. Het volledige programma is te vinden op https://khabbaz.nl/culturele-opening.
Muzikale opening om 11:30 uur
De opening van het Culturele Seizoen wordt ingeluid met een muzikale optocht bij het Burgemeester Visserspark om 11:30 uur, waaraan onder meer de Mars & Showband Con Brio en DSS deelnemen. Wethouder Erik van Zuylen van Duurzaamheid en Cultuur zal deze eerste gezamenlijke culturele opening officieel openen.
Gluren bij de Buren Tuineditie
Diezelfde middag kunnen bezoekers bij Gluren bij de Buren genieten van tal van acts in tuinen en buitenlocaties verspreid over de hele gemeente. Het jaarlijkse huiskamerfestival wordt ditmaal niet in woningen maar in de buitenlucht georganiseerd. Op elke locatie vinden drie acts plaats, van singer-songwriters, tot energieke hiphop en verrassende theaterspektakels. De deelnemende locaties zullen eveneens te vinden zijn op de website van Khabbaz, zodat bezoekers eenvoudig een route kunnen samenstellen. Meer informatie over Gluren bij de Buren: www.glurenbijdeburen.nl.
Cultuurplatform KHABBAZ organiseert de culturele opening in samenwerking met culturele instellingen, verenigingen en stichtingen. KHABBAZ is ook mede-organisator van Gluren bij de Buren. De opening van het culturele seizoen wordt mede mogelijk gemaakt door Gemeente Alphen aan den Rijn.
