Feestelijke start bouw Noorderlicht in Alphen aan den Rijn

Woonforte

Op woensdag 15 april gaven woningcorporatie Woonforte en aannemer Hillen & Roosen, samen met wethouder Gerard van As van de Gemeente Alphen aan den Rijn, het officiële startsein voor de bouw van Noorderlicht. Het grootste woningbouwproject dat Woonforte ooit heeft ontwikkeld. De start werd feestelijk ingeluid op de bouwplaats aan de Noordpoolsingel, waar het moment werd gemarkeerd met het feestelijk laten afgaan van confettikanonnen.  

Tijdens het startmoment gingen Woonforte, Hillen & Roosen en de gemeente in op de ontwikkeling van Noorderlicht, de samenwerking tussen de partijen en het belang van het project voor de woningmarkt in Alphen aan den Rijn. Met Noorderlicht wordt een belangrijke stap gezet in het vergroten van het aanbod aan betaalbare huurwoningen in het stationsgebied.

Directeur-Bestuurder Monique Brewster van Woonforte: “Noorderlicht is het grootste project dat Woonforte ooit heeft ontwikkeld en daar zijn we ontzettend trots op. De aanloop van Noorderlicht was een lang traject met veel ideeën, keuzes en intensieve samenwerking. We hebben bewust ingezet op een gebouw met karakter, dat past bij deze locatie en waar bewoners zich prettig kunnen voelen. Het wordt een prachtig, markant gebouw dat van veraf te zien is, met een sterke architectonische uitstraling, dat echt iets toevoegt aan het stationsgebied.”

257 nieuwe huurwoningen in het stationsgebied

Noorderlicht verrijst op een centrale locatie tussen het spoor en de Noordpoolsingel en bestaat uit 257 nieuwe huurwoningen met een parkeergarage. Het project speelt in op de grote vraag naar woningen in Alphen aan den Rijn en is bedoeld voor senioren, starters en kleine gezinnen.

De woningmix bestaat uit:

  • 233 appartementen (twee-, drie- en vierkamerwoningen)
  • 24 eengezinswoningen met een eigen buitenruimte en een entree aan het nieuwe park
  • 75% sociale huur en 25% middeldure huur

Markant en toekomstgericht gebouw

Met een hoogte van circa 49 meter en een lengte van bijna 212 meter wordt Noorderlicht een nieuwe, markante verschijning in het stationsgebied. Voor de fundering worden ongeveer 500 heipalen de grond ingebracht. Noorderlicht draagt bij aan een moderne, duurzame en levendige woonomgeving en versterkt de kwaliteit van het gebied rondom het station. Oplevering staat gepland voor najaar 2028.

Feiten en cijfers

  • 257 woningen; waarvan 233 appartementen en 24 eengezinswoningen.
  • Hoogste gebouw (49 meter).
  • 212 meter lang.
  • 508 heipalen.
  • 9761 m3 beton.
  • 989.400 kg wapening.
  • 415.000 bakstenen, in 11 verschillende mixen.
  • Meer dan 2000 binnendeuren en 2600 buitenkozijnen.

Start bouw Noorderlicht

Start bouw Noorderlicht
Fotobijschrift: De voorbereidende werkzaamheden startten een week eerder.

Meer nieuws

Calamiteiten gisteren 21:47

Bestuurder scootmobiel gewond bij aanrijding

Een scootmobiel en een personenauto zijn met elkaar in botsing gekomen op de kruising van de Concertweg en Eisenhowerlaan. De man die de scootmobiel bestuurde raakte daarbij gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

Brandweer gisteren 20:08

Brandweer rukt uit voor bermbrand langs N11

Zondagavond is een stuk berm in brand gevlogen langs de N11. De brand was op de rijbaan richting Leiden, tussen de toerit Alphen centrum en de kruising met de Leidse Schouw. Het verkeer ondervond weinig hinder van de brand.

Advertorial Eten en drinken gisteren 17:01

Oysters, music & good vibes tijdens het oesterweekend bij Maggie Blue

Liefhebbers van oesters kunnen hun hart ophalen tijdens het speciale oesterweekend bij Maggie Blue. Op vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus staat het terras volledig in het teken van verse oesters, goede live muziek en gezellige zomerse vibes!

Weekoverzicht gisteren 14:21

Het nieuws van week 32 in één overzicht

Wat speelde er afgelopen week in Alphen aan den Rijn? Van een boerenprotest langs de N207 tot een melding over een explosief bij de Zegerplas: je leest het in ons wekelijkse nieuwsoverzicht.