Fietsbrug Aarkanaal nog niet klaar: “Grondlichamen nog niet stabiel genoeg”

Josh Walet

Er is nog altijd geen duidelijkheid over wanneer de nieuwe fietsbrug over het Aarkanaal in gebruik wordt genomen. In juli gaf de gemeente aan dat er na de zomervakantie meer informatie zou volgen, maar dat moment laat nog op zich wachten.

Op vragen van Alphens.nl laat de gemeente weten dat de eindzetting van de grondlichamen nog niet overal is bereikt. Dat betekent dat de ondergrond nog niet stabiel genoeg is om de landhoofden, de opgangen naar de brug, aan te brengen. Zolang dat het geval is, kan de brug niet worden afgebouwd.

Brugdelen liggen al maanden klaar

De brugdelen zelf liggen al geruime tijd gereed in de polder. Ook de pijlers aan weerszijden van het Aarkanaal en de N207 zijn al geplaatst. Toch blijven verdere werkzaamheden voorlopig uit, omdat de ondergrond nog te veel beweegt.

De fietsbrug, ook wel bekend als de Raadsbrug, moet Alphen aan den Rijn verbinden met Aarlanderveen en Nieuwkoop. De brug is bedoeld als veilige en snelle fietsroute voor scholieren, recreanten en forenzen. Oorspronkelijk was het plan om de brug eind augustus, bij de start van het nieuwe schooljaar, in gebruik te nemen.

Wanneer de brug alsnog opengaat, is nog onbekend.

Raadbrug Aarkanaal
Brugdelen liggen sinds mei 2025 klaar in de polder, wachtend op plaatsing
Raadbrug Aarkanaal
Brugdelen liggen sinds mei 2025 klaar in de polder, wachtend op plaatsing
Raadbrug Aarkanaal
Brugdelen liggen sinds mei 2025 klaar in de polder, wachtend op plaatsing
Raadbrug Aarkanaal
Brugdelen liggen sinds mei 2025 klaar in de polder, wachtend op plaatsing

Meer nieuws

Politiek plein vandaag 15:45

Samen zingen, samen geven, samen doen – Eerste Alphense Volkskerstzang

Een initiatief van CDA Alphen aan den Rijn, met meerdere maatschappelijke en culturele organisaties, bedoeld om inwoners, organisaties én vrijwilligers samen te brengen in een warme, muzikale ontmoeting. Geen drempels, geen kosten, maar wél verbinding die je voelt in je hart.

Calamiteiten vandaag 15:15

Forse aanrijding op Eisenhowerlaan zorgt voor grote verkeershinder

Vanmiddag, vrijdag 5 december, heeft er een flinke aanrijding plaatsgevonden op de Eisenhowerlaan, vlak na de Albert Schweitzerbrug. Twee voertuigen botsten hard op elkaar, waarbij de automobilist van de voorste auto gewond raakte. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse.

Kinderen vandaag 14:12

180 Alphense basisschoolleerlingen zijn nu Junior Energiecoach

De gemeente Alphen aan den Rijn heeft er maar liefst 180 Junior Energiecoaches bij. Op vrijdag 28 november 2025 ontvingen leerlingen van basisscholen Het Vianova, Groeiwijs en De Springplank hun officiële Junior Energiecoach-diploma. 

Advertorial Evenement vandaag 12:58

Mystery Santa in de Aarhof

Dit jaar krijgt kerstshoppen in Winkelcentrum De Aarhof een magische twist met een verrassend nieuw gezicht: The Mystery Santa!

Winkelen vandaag 11:53

Gemeente onderzoekt winkeltijden op zon- en feestdagen

Wat vind jij van de winkeltijden op zon- en feestdagen in de gemeente? De gemeente Alphen aan den Rijn wil graag weten hoe jij als inwoner denkt over het doen van boodschappen en winkelen op bijzondere dagen. Daarom is er een nieuwe enquête opgesteld, waarbij jouw mening helpt bepalen of de huidige openingstijden moeten worden aangepast. Ook ondernemers kunnen hun stem laten horen via een aparte vragenlijst.