Fietsmaatjes viert 5-jarig jubileum met jubileumtocht en feestmiddag in Driehoorne

Vijf jaar geleden werd Fietsmaatjes Alphen aan den Rijn opgericht en deze mijlpaal werd zaterdag 31 augustus feestelijk gevierd met een speciale jubileumtocht en een feestmiddag in Driehoorne. De festiviteiten begonnen met een fietstocht door Alphen aan den Rijn waarbij maar liefst eenentwintig duofietsen deelnamen, waaronder een rolstoelfiets.   

Diverse VIPs, waaronder burgemeester Liesbeth Spies en wethouder Anouk Noordermeer, stapten als bijrijders op de duofiets. Ook sponsors, stallinghouders en andere belangrijke betrokkenen bij Fietsmaatjes Alphen aan den Rijn fietsten mee. 

De dag begon om één uur ’s middags, toen ruim veertig duofietsers zich verzamelden bij Driehoorne voor de feestelijke tocht door Alphen. Naast de burgemeester en wethouder was ook Mark de Bruin van Gek van Fietsen aanwezig. Als leverancier van de duofietsen is Gek van Fietsen een belangrijke partner van Fietsmaatjes. Rond twee uur ’s middags keerde de groep terug naar Driehoorne, waar een gezellige feestmiddag volgde met ongeveer tweehonderd gasten, vrijwilligers en andere betrokkenen.

Toespraak

Tijdens de feestmiddag hield Fietsmaatjes-voorzitter Jan te Riele een toespraak waarin hij terugblikte op de groei van de stichting in de afgelopen vijf jaar. "We zijn inmiddels actief in alle kernen van de gemeente. Dat we dit resultaat hebben kunnen bereiken, is voor een groot deel te danken aan de gemeente Alphen aan den Rijn, en vele fondsen en donateurs. We kijken ook vol vertrouwen naar de toekomst. Dankzij het Jeroen Heitzman Accufonds sparen we nu voor de vervanging van de accu’s. Zodat al onze gasten en vrijwilligers ook in de toekomst kunnen blijven genieten van veel duofietsplezier."

Méér dan fietsen

Wethouder Anouk Noordermeer bracht namens de gemeente de felicitaties over aan de stichting. Tijdens de jubileumfietstocht ontdekte ze dat Fietsmaatjes méér is dan alleen fietsen. “Bij Fietsmaatjes gaat het ook om de verbinding tussen gast en vrijwilliger. Mooi ook om te merken dat dit initiatief echt gedragen wordt door de Alphense gemeenschap, met verschillende Alphense organisaties en ondernemers die Fietsmaatjes met raad en daad bijstaan. Ik hoop dan ook dat Fietsmaatjes Alphen aan den Rijn nog heel lang dit mooie werk kunnen blijven doen.”

Na de toespraken was er tijd voor muziek van vocaal entertainmentgroep Mix & Match. Twee beeldtekenaars verzorgden zogenaamde ‘kletsplaatjes’ voor de aanwezigen en een frietkraam voorzag de gasten van een lekkernij. Fietsmaatjes Alphen aan den Rijn kijkt terug op een zeer geslaagde jubileumdag!

Wil je meer weten over Fietsmaatjes of je aanmelden als gast of vrijwilliger? Bezoek dan de website fietsmaatjesalphenaandenrijn.nl. Nieuwe gasten en vrijwilligers zijn van harte welkom!


Stuur een nieuwsbericht in
Stuur een nieuwsbericht in
Adverteer op Alphens.nl
Adverteer op Alphens.nl

Meer nieuws

Advertorial Evenement vandaag 16:54

Nieuw in Archeon Grieks Festival - Ontdek de Griekse Oudheid

Reis de komende meivakantie mee naar de fascinerende wereld van de Oude Grieken tijdens het Grieks Festival in Museumpark Archeon! Van donderdag 1 tot en met zondag 4 mei 2025 staat het park volledig in het teken van de rijke Griekse geschiedenis, haar cultuur, mythen en helden. Een uniek evenement voor jong en oud, waarin het verleden tot leven komt.

Vacatureoverzicht vandaag 12:18

De nieuwste vacatures van week 17 vind je hier!

Ben jij toe aan een frisse stap in je carrière? Deze week zijn er weer mooie vacatures bijgekomen op Alphens.nl! Of je nu de weg op wil als bezorger, liever in het magazijn werkt of juist een commerciële rol zoekt: wij zetten alle nieuwe kansen voor je op een rijtje.

Evenement vandaag 10:00

Zaterdagavond wordt het opnieuw feest bij Zomerspektakel

Na de spectaculaire bekendmaking van de vrijdagavond, is het nu tijd voor de zaterdag! En geloof ons: ook zaterdag 7 juni wordt een avond om nooit te vergeten. Maak je klaar voor een avond vol springen, swingen en meezingen met muzikale topacts op Main Stage. En ook op de andere podia kun je terecht voor muzikaal vertier.

Advertorial Eten en drinken vandaag 09:20

De heerlijkste verse gebakjes bij NJOY Coffee & Brunch!

Wist je dat je bij NJOY Coffee & Brunch elke dag kunt genieten van de heerlijkste, verse gebakjes? Van luchtige cupcakes tot verrukkelijke taartjes, alles wordt dagelijks met zorg bereid en is de perfecte aanvulling op je koffie of brunch.

Advertorial Overige gisteren 17:04

Voor gasten van Van der Valk gaan de slagbomen altijd (gratis) open

Nu het zomerseizoen weer gestart is zijn de slagbomen op het terrein van Van der Valk weer gesloten. Ben je te gast in het hotel, in een van de restaurants, op de rondvaartboot of in het casino dan kan je gratis uitrijden! Laat de gesloten slagbomen je niet afschrikken.