Het Nederlands basketbalteam voor meiden onder 16 jaar heeft op het EK in Istanbul een mooie 6e plaats behaald. Ook Floor Kuijt uit Alphen aan den Rijn maakte deel uit van het team.
Voor Floor Kuijt was het haar eerste jeugd-EK. De Alphense begon met basketballen bij BVA Tigers en speelt nu in de jeugderedivisie bij BS Leiden. Ze werd afgelopen voorjaar geselecteerd voor het Nederlands team U16. Na een periode van intensieve trainingen in Amsterdam vertrok het team goed voorbereid naar Istanbul voor het Europees Kampioenschap Basketball Divisie B.
Sterke start in de poulefase
Nederland begon sterk aan het toernooi. Luxemburg (63-80), Azerbeidzjan (81-49) en Zweden (72-67) werden allemaal verslagen. Ook Slowakije werd in de poulefase aan de kant gezet. Daarmee eindigde Nederland als eerste in de poule. In de kwartfinales ging het mis tegen Zwitserland. Hoewel Nederland goed begon, vielen de scores niet en werd er voor het eerst verloren.
De tekst loopt door onder de afbeelding.
![]()
Strijd om plek vijf
Na de kwartfinales speelde het team nog twee wedstrijden voor plek vijf tot en met acht. Tegen Bosnië en Herzegovina wist Nederland overtuigend te winnen met 87-52. In de strijd om plek vijf stond opnieuw Slowakije tegenover Oranje. De wedstrijd ging lang gelijk op en eindigde in een verlenging. Uiteindelijk trok Slowakije net aan het langste eind: 74-76.
Ondanks het nipte verlies in de laatste wedstrijd kijkt het team terug op een geslaagd toernooi. Voor veel speelsters, waaronder Floor Kuijt, was het de eerste keer op een EK.