Gemeente vervangt zonnepark Máximabrug en verplaatst zonnepanelen van water naar land

Josh Walet

Eerder dit jaar bleek dat het zonnepark naast de Máximabrug al sinds 2021 buiten werking is vanwege schade. Na onderzoek heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om het zonnepark volledig te vervangen.

In 2016 zijn de eerste zonnepanelen naast de Máximabrug opgeleverd. Drie jaar later werden er nog meer panelen geplaatst. In 2020 bleek dat de opbrengst niet aan de verwachtingen voldeed, en een jaar later is de productie volledig stilgevallen. Uit onderzoek, uitgevoerd in 2022, blijkt dat dit komt door schade van vocht en kortsluitingen.

Een nieuw onderzoek (2023) wijst uit dat beide putkasten zijn volgelopen met regen-/grondwater. Hierdoor is de installatie van de putkasten compleet vernietigd, is de kabel naar de koppelkast beschadigd waardoor er vocht in de kabel zit, en zit er vocht in de kabels van de zonnepanelen naar de koppelkast. Zowel de putkasten als een groot deel van de koppelkabel en de kabels naar de zonnepanelen zijn dus kapot.

Om het zonnepark weer werkende te krijgen kon worden gekozen uit drie verschillende scenario’s: het repareren van de kapotte onderdelen, volledige vervanging van het zonnepark of verplaatsing van de installatie. Het college heeft gekozen voor het tweede scenario. “Met het vervangen van de zonnepanelen wordt de bediening van de Máximabrug weer energieneutraal, wat met het oog op toekomstige energieprijzen zeer wenselijk is”, aldus het college. Ook zullen de zonnepanelen verplaatst worden van water naar land.

De oude zonnepanelen worden gecontroleerd op schade en waar mogelijk hergebruikt.

Meer nieuws

Evenement gisteren 20:01

Twee dagen feest voor jong en oud: Eid-feest bij Alphense Boys op 21 en 22 juni

Op zaterdag 21 en zondag 22 juni organiseert Moskee El-Fath een feestelijk Eid-weekend bij voetbalvereniging Alphense Boys. Voor het eerst wordt het Eid-feest in Alphen aan den Rijn niet één, maar twee dagen lang gevierd. De organisatie nodigt alle inwoners van harte uit om mee te genieten van deze bijzondere dagen.

Sport gisteren 19:49

25e Seratoernooi bij sv ARC

Voetbalverening ARC sluit traditioneel het seizoen af met een toernooi voor de leden boven 18. Op zaterdag 14 juni vindt alweer de 25e editie plaats, waarbij ook teams van andere clubs zich aansluiten. 

Winkelen gisteren 17:46

Nieuwe winkel Van der Louw vanaf vandaag geopend in het centrum van Alphen

Het is zover: fietsenzaak Van der Louw heeft vandaag officieel de deuren geopend van hun nieuwe winkel in hartje centrum. De bekende Alphenaren Marijn en Rob de Jonge verruilden hun locatie aan de Hooftstraat voor een ruimer pand aan de Castellumstraat, in het voormalige ING-bankgebouw.

Advertorial Werken gisteren 17:11

Froot ging de modder in – en heeft plek voor nieuwe collega’s!

Niet elk goed idee ontstaat aan een vergadertafel. Soms moet je juist het kantoor verruilen voor een sloot, een wiebelbrug of een klimrek. Letterlijk. Dat is precies wat het team van Froot deze week deed. Geen flipovers of laptops, maar een actief parcours in de natuur, vol obstakels, klimpartijen en vooral: teamwork.

Onderwijs gisteren 15:55

Ook De Fontein geeft kleuters vliegende start op de basisschool met Kleuterpaspoort

Nog meer Alphense kleuters krijgen een vliegende start op de basisschool. Na eerdere succesvolle introducties bij De Rank en Het Baken, gaat PCB De Fontein nu ook starten met het Kleuterpaspoort. Dit door het Alphense bedrijf SERA Business Design ontwikkelde concept, helpt kleuters en ouders spelenderwijs bij de voorbereiding op groep 1.