Gerard van As benoemd tot ereburger van Alphen aan den Rijn

Nieuw Elan

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van donderdag 28 mei is Gerard van As benoemd tot ereburger van gemeente Alphen aan den Rijn. Burgemeester Erik van Heijningen reikte de bijbehorende penning uit tijdens de ceremoniële vergadering.

Gemeente Alphen aan den Rijn reikt bij hoge uitzondering het ereburgerschap uit aan mensen die zich in grote mate hebben ingezet voor de gemeente of haar inwoners. Het is de gemeenteraad die het besluit tot toekenning neemt. Dat gebeurde donderdag dan ook met een applaus van de nieuwe gemeenteraad. Burgemeester Van Heijningen memoreerde aan de vele verdiensten van As vooral op het terrein van woningbouw. "Op de lange lijst met verdiensten staan onder meer het tot stand komen van de wijken Ridderveld I, Ridderveld II, Beerendrecht, Kerk en Zanen, plus de renovatie van Hoge Zijde en Lage Zijde. Hier wordt de voorbereiding van de nieuwe wijk Gnephoek nog aan toegevoegd."

Het ereburgerschap is uitgereikt tijdens het terugtreden van Gerard van As als wethouder. De 81-jarige Van As beëindigt zo bijna een halve eeuw in de actieve politiek. Hij zet zich de komende tijd in als adviseur van het college van burgemeester en wethouders voor grote projecten, zoals de Gnephoek en de herontwikkeling van winkelcentrum De Aarhof. Van As is zeer content met de onderscheiding en erkenning van gemeente Alphen aan den Rijn.

Ruim veertig jaar actief in de politiek

Gerard van As is sinds eind jaren ’70 actief in de politiek. Hij werd in 1978 voor het eerst raadslid voor de VVD in Alphen aan den Rijn. Tussen 1982 en 1993 was hij wethouder met in zijn portefeuille ruimtelijke ordening, stadsontwikkeling, volkshuisvesting, grondzaken, economische zaken, sport en recreatie. Het jaar erna keerde hij terug in de gemeenteraad. Van 2002 tot 2006 was Van As lid van de Tweede Kamer. In 2009 richtte hij het lokale Nieuw Elan op. In 2010 werden direct al drie zetels behaald, waarvan er een door Van As werd ingenomen. Na de verkiezingen van 2014, het jaar van de ABR-fusie tussen Alphen Boskoop en Rijnwoude, zit Nieuw Elan in de coalitie met Gerard van As als prominent wethouder.

Meer nieuws

Advertorial Sport vandaag 17:06

Wandel mee bij AAV’36: sportief en gezellig in beweging blijven

Wil je op een sportieve, recreatieve en gezellige manier in beweging blijven? Bij atletiekvereniging AAV’36 in Alphen aan den Rijn kun je deelnemen aan verschillende wandelgroepen, onder begeleiding van gecertificeerde trainers. Of je nu rustig wilt bewegen of juist op een stevig tempo aan je conditie wilt werken, er is voor ieder niveau een passende wandelgroep.

Sport vandaag 15:26

Senioren in Alphen blijven in beweging met stoelfietstraining van Phemia Move

Bij Phemia Move in Alphen aan den Rijn zijn dit najaar twee groepen senioren begonnen met een stoelfietstraining. Acht weken lang werken zij aan hun kracht, conditie en beweging. Daarnaast start er binnenkort een nieuwe training voor 50-plussers die weinig of niet bewegen, genaamd COMBI TRAINING.

Advertorial Wonen & Veiligheid vandaag 12:14

Premises Guard: camerabeveiliging voor Alphense VvE begint met goed advies

Een camera kan dag en nacht opnemen en toch missen wat belangrijk is. Als hij wordt verdraaid, kan een ingang buiten beeld raken. Voor een vereniging van eigenaren (VvE) in Alphen aan den Rijn keek Premises Guard daarom verder dan alleen beeldkwaliteit.

Tuin vandaag 11:33

Vrijwilligers gezocht voor vernieuwing Stadstuin De Schittering

Stadstuin De Schittering aan de Briljantstraat in Alphen aan den Rijn krijgt een flinke opknapbeurt. Na vier jaar is het volgens Stichting Help Anders tijd om de tuin te vernieuwen. Daar kan de stichting wel wat extra hulp bij gebruiken. Daarom worden vrijwilligers gezocht die op zaterdag twee uurtjes willen meehelpen.