Halvering in het aantal coronabesmettingen in Alphen aan den Rijn

Josh Walet

In de afgelopen week is het aantal coronabesmettingen in Alphen aan den Rijn gehalveerd. De week ervoor vond een explosieve stijging plaats in het aantal besmettingen, dit kwam door de systeem-storingen waar de GGD mee kampte.

In week 7 zijn in totaal 2.252 besmettingen door de GGD vastgesteld. Dat is de helft minder dan in week 6, toen waren dat 4.983 besmettingen. Echter, vorige week hebben de GGD’en een inhaalslag gemaakt met het verwerken van de corona-cijfers. Hierdoor geeft dit een vertekend beeld.

Het aantal afgenomen coronatesten is in week 7 ook gehalveerd, de GGD nam 3.091 tests af. Afgelopen week nam het aantal ziekenhuisopnames ook toe. In totaal werden 9 inwoners uit Alphen aan den Rijn opgenomen in het ziekenhuis. Helaas zijn in de afgelopen week 3 mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus, de week daarvoor was dat 0.

 

 

Meer nieuws

Column Blog Satire Politiek vandaag 00:24

De feestelijke terugkeer van Anouk Bonaparte

Na verslagen en verbannen te zijn naar Elba wist Napoleon Bonaparte te ontsnappen en toch weer de macht in Frankrijk te grijpen. In Alphen heeft oud-wethouder Anouk Noordermeer een vergelijkbaar kunststukje uitgehaald. 

Advertorial Politiek plein gisteren 17:01

Succesvol politiek vrouwencafé in het Groene Hart

Op vrijdagmiddag 4 juli kwamen zo’n dertig vrouwen uit de hele regio, van 18 tot 85 jaar, samen om te praten over de kracht van de lokale democratie en de rol van vrouwen daarin. Vertegenwoordigers van alle politieke niveaus waren aanwezig – van actieve of passieve partijleden tot aan de burgemeester en een oud-minister – en zij deelden hun persoonlijke verhalen en drijfveren met de zeer geïnteresseerde bezoekers.

Gezondheid en welzijn gisteren 16:33

Samenwerkende Apotheken Rijn en Gouwe in actie tegen tromboseleed

Zaterdag 27 september 2025 is de tweede editie van de Stop de Prop-loop. Met deze wandeling vraagt de Trombosestichting aandacht voor iedereen die direct of indirect met trombose te maken heeft (gehad). De Samenwerkende Apotheken Rijn en Gouwe wandelen mee met een team van meer dan 20 medewerkers.

Onderwijs gisteren 14:02

mboRijnland en SCOL werken aan soepelere overstap naar mbo

Leerlingen uit Alphen aan den Rijn en omgeving die de overstap maken van vmbo of havo naar het mbo, krijgen in de toekomst betere ondersteuning. mboRijnland en scholengroep SCOL gaan nauwer samenwerken om deze overstap soepeler te laten verlopen. Op vrijdag 4 juli ondertekenden zij hiervoor een samenwerkingsovereenkomst: Doorlopende leerlijnen.

Advertorial Evenement gisteren 12:34

Timetable bekend: Dit staat bezoekers te wachten op Wet ’n Wild Beachfestival 2025

Op zaterdag 19 juli vindt het jaarlijkse Wet ’n Wild Beachfestival plaats aan de Zegerplas in Alphen aan den Rijn. Het populaire zomerevenement, dat bekendstaat om zijn unieke locatie aan het water en sterke line-up, presenteert vandaag de volledige timetable. Bezoekers kunnen zich opmaken voor een dag vol muziek, zon en sfeer.

Overige gisteren 11:47

Datalek bij gemeente Alphen aan den Rijn: Vertrouwelijke e-mails gelekt

De gemeente Alphen aan den Rijn heeft een ernstig datalek vastgesteld. Vanuit de mailbox van een oud-bestuurder zijn vertrouwelijke documenten doorgestuurd naar privé-e-mailadressen. Het gaat om e-mails met persoonsgegevens, die zijn ontdekt tijdens het verwerken van WOO-verzoeken over jeugdzorg.