Het belangrijkste nieuws van week 36 in één overzicht

Josh Walet

Wat speelde er afgelopen week in Alphen aan den Rijn? Van een politieachtervolging tot succesvolle, jonge Alphense sporters: je leest het in ons wekelijkse nieuwsoverzicht.

Evenement 

Op zaterdag 30 en zondag 31 augustus werd bij Wet ’n Wild in Alphen aan den Rijn het NK Cable Wakeboard gehouden. Bezoekers zagen hoe sporters uit het hele land het tegen elkaar opnamen op het water.

Afgelopen weekend stond Alphen aan den Rijn volledig in het teken van wijn en gezelligheid tijdens het Alphens Wijn Event 2025. Bezoekers genoten van een uitgebreid programma in het proefpaviljoen, heerlijke wijnen, live muziek en een feestelijke sfeer.

Politie en handhaving

Zondag 31 augustus is een politieachtervolging geëindigd in de Athenestraat in de wijk Kerk en Zanen. De bestuurder wist te voet te ontkomen, maar de auto is in beslag genomen.

Muziek

Bij de start van het nieuwe muziekseizoen maakt de Nieuwe Muziekschool Alphen (NMSA) een belangrijke bestuurswissel bekend. Na twee volledige termijnen dragen voorzitter Jan Smid en penningmeester Frits Slootweg het stokje over aan Hen van Dijk en Arjan Teunissen.

Het centrum van Alphen aan den Rijn stond zaterdag 30 augustus volledig in het teken van muziek. Het NK Straatmuzikanten bracht tijdens het festival Straatmuzikanten aan den Rijn livemuziek naar 16 locaties in de stad.

Sport

Het Nederlands basketbalteam voor meiden onder 16 jaar heeft op het EK in Istanbul een mooie 6e plaats behaald. Ook Floor Kuijt uit Alphen aan den Rijn maakte deel uit van het team.

Voor de 14-jarige Neenah Tulis uit de Weidebloemenbuurt-Zuid staat een bijzonder avontuur te wachten. Van 10 tot en met 19 september neemt zij deel aan het wereldkampioenschap Muay Thai in Abu Dhabi.

Het dansteam D-Ambition van Dansstudio D-beatz is geselecteerd voor het WK van Hip Hop Unite (HHU). In oktober reist het team naar Praag om Nederland te vertegenwoordigen in de categorie Small Group Junior.

Jubileum

Basisschool De Fontein in Kerk en Zanen bestaat 35 jaar. Het jubileumjaar wordt gevierd met speciale activiteiten, waarbij muziek opnieuw een belangrijke rol speelt.

Wonen en bouwen

Woonforte startte donderdag 4 september met de verhuur van 20 zorggeschikte huurwoningen aan de Klompenmaker in Alphen aan den Rijn. Deze woningen zijn speciaal voor senioren met een VV4-indicatie. Mensen met een VV4 indicatie hebben extra ondersteuning en zorg nodig. Een VV4 indicatie kan aangevraagd worden via het CIZ. Reageren op de woningen kan via de website van Huren in Holland Rijnland.

Eten en drinken

Bakker Goedhart, Bakkerij Visser uit Alphen aan den Rijn en Bakkerij BACU uit Uden slaan de handen ineen. Samen richten zij een nieuwe joint venture op die vanaf januari 2026 dagelijks vers brood gaat leveren aan ruim 700 Jumbo-winkels in heel Nederland.

Onderwijs

Na vele jaren maakt schoolzwemmen zijn comeback in Alphen aan den Rijn. Basisschool De Stromen startte donderdag 4 september weer met wekelijkse zwemlessen in zwembad AquaRijn.

Overige

Donderdag 4 september om 14:00 uur bracht Zeeman een opvallend nieuw product op de markt: een diamant met hanger voor slechts € 29,99. Daarmee wil de retailer, met het hoofdkantoor in Alphen aan den Rijn, de wereld van diamanten transparanter maken en betaalbaar voor iedereen.

Meer nieuws

Politiek gisteren 16:25

De keuze van: politieke partijen delen boekentips in de Bibliotheek

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen presenteert Bibliotheek Rijn en Venen het initiatief ‘De keuze van’. Lokale politieke partijen uit de gemeenten Alphen aan den Rijn en Kaag en Braassem delen hierin drie tot vijf boeken die hen hebben geïnspireerd, die passen bij hun gedachtegoed of die zij inwoners aanraden om te lezen.

Advertorial Politiek plein gisteren 15:11

Team CDA van alle markten thuis

Het CDA Alphen aan den Rijn is breed geworteld in de samenleving en de 50 personen op de kieslijst zijn niet alleen divers qua samenstelling als je kijkt naar leeftijd en man-vrouw verhouding, maar ook qua drive, werkervaring, wapenfeiten, achtergrond en woonplaats. Een aantal kandidaten zijn naar hun drive gevraagd.

Politiek gisteren 11:36

Lijsttrekkers gaan met elkaar in debat in Castellum

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen gingen de Alphense lijsttrekkers vrijdagavond 13 maart met elkaar in debat. In de Kleine Zaal van Theater Castellum werd gesproken over actuele thema’s die spelen binnen de gemeente.