Het nieuws van week 4 in één overzicht

Set Vexy

Wat speelde er afgelopen week in Alphen aan den Rijn? Van meerdere calamiteiten, koninklijk bezoek bij De Stromen tot het Noorderlicht boven Alphen: je leest het in ons wekelijkse nieuwsoverzicht.

Brandweer

Dinsdag voerde de brandweer een opmerkelijke duikactie uit bij de Gnephoek, die niet één maar twee geslaagde zoektochten opleverde. Een fietster die te water was geraakt, kreeg haar fiets weer terug. Een overbuurman trok de stoute schoenen aan en vroeg of de brandweer toevallig ook zijn verloren trouwring wilde zoeken. Binnen een minuut vond de duiker de ring terug. De man was zo blij dat hij vrijdag iets lekkers heeft langsgebracht bij de kazerne.

Calamiteiten

Woensdagavond vond er een ongeval plaats op de N207 tussen Alphen en Boskoop. Twee auto’s botsten op elkaar, waardoor er flinke schade ontstond. Niemand raakte gewond, maar een berger moest beide voertuigen bergen. De N207 was daardoor enige tijd afgesloten voor het verkeer.

Donderdagavond stond de Steekterbrug in storing, en dat merkte heel Alphen. Er ontstond grote verkeerschaos en alternatieve routes raakten overbelast.

Donderdagavond vond er bij de ingang van de voedselbank aan de Parelstraat een ernstig ongeval plaats. Een kind werd overreden door een busje. Hulpdiensten kwamen massaal ter plaatse en vanwege de ernst van de situatie werd ook een traumahelikopter opgeroepen.

Politie en handhaving

Maandag heeft het Landelijk Team Onderwater Zoekingen (LTOZ) onderzoek gedaan in de sloten rondom de Penitentiaire Inrichting aan de Eikenlaan in Alphen aan den Rijn. Vermoedelijk werd er gezocht naar een wapen of munitie in verband met de liquidatiepoging van vrijdag 16 januari. 

Werkzaamheden

Goed nieuws voor gebruikers van de Hefbrug Gouwesluis: donderdag werd de brug weer vrijgegeven voor al het verkeer. De werkzaamheden, die oorspronkelijk tot en met vrijdag 23 januari gepland stonden, werden volgens de provincie Zuid-Holland voortijdig afgerond. De hefbrug was bijna twee weken afgesloten voor herstelwerkzaamheden.

Overige

De Nationale Voorleesdagen gingen woensdag officieel van start en dat werd bij kinderdagverblijf Partou Leidse Schouw feestelijk gevierd. Wethouder Gert-Jan Schotanus kwam langs om het prentenboek ‘Kleine Aap’ voor te lezen. De kinderen luisterden aandachtig en genoten ondertussen van een ontbijtje. Wethouder Judith Bokhove las ook voor bij Junis locatie Jip en Janneke

Hoog bezoek bij basisschool De Stromen donderdagochtend: Koningin Máxima bracht een werkbezoek aan de school in het kader van het programma Maak Ruimte voor Creativiteit van Méér Muziek in de Klas. De kinderen verwelkomden haar met een speciaal lied over creativiteit. Aansluitend vond een rondetafelgesprek plaats met vertegenwoordigers van scholen, de gemeente, culturele instellingen en lokale initiatieven op het gebied van kunst- en cultuureducatie.

Een kleurrijk, prachtig schouwspel was maandag boven Alphen te zien. Meerdere Alphenaren hebben het Noorderlicht boven Alphen gezien. Het leverde prachtige plaatjes op! 

Meer nieuws

Muziek/Concert vandaag 09:50

Eerste Aarkade Concert aan den Rijn brengt lokaal talent samen

Gisteravond werd dankzij een financiële bijdrage van Fonds Alphen de eerste editie van het Aarkade Concert aan den Rijn een feit. Hierbij stond muziek van lokaal talent in de hoofdrol. De muzikale invulling werd verzorgd door Harmonie Arti Alphen, maar daarnaast speelden ook talentvolle solisten uit de regio.

Advertorial Film vandaag 09:30

Nieuw in Castellum! Spannende verhalen en Franse humor op het witte doek

Van een beslissend moment tijdens de Tweede Wereldoorlog tot een vrolijk verhaal over liefde, relaties en een uitvinding die de wereld veranderde. Ook de komende periode is er in Castellum volop te beleven op het witte doek. Met Pressure en de Franse komedie Pour Le Plaisir staan er twee heel verschillende films op het programma, met ieder een bijzonder verhaal.

Evenement vandaag 08:30

Vandaag is de Jaarmarkt: dit moet je weten

Vandaag vindt in Alphen aan den Rijn de grootste jaarmarkt van Nederland plaats. Dat betekent een hoop leuke activiteiten, zoals ruim 500 kramen, muziek, cultuur en de allereerste Jaarmarkt Drakenbootrace. Bezoekers kunnen de hele dag genieten van deze activiteiten, maar moeten hierbij wel rekening houden met een aantal zaken. Hieronder lees je wat er vandaag te doen is en waar je rekening mee moet houden.

Advertorial Overige gisteren 17:22

Je bedrijf past niet meer in je huis. En dus…

Fijn, dat het goed gaat met het bedrijf. Maar er kan een punt komen dat je woonkamer het succes niet meer kan bevatten. Je bent als webshophouder of ZZP’er uit je jasje gegroeid. Hoe zet je op een slimme manier de stap naar professionele werkruimte zonder direct krom te liggen voor de huur?