Maandag 28 november ontving Kees van Velzen, wethouder Stadsbeheer, uit handen van de heren Kahn en Kraaij 828 handtekeningen van hondenbezitters die vinden dat honden los moeten kunnen lopen in het Zegerslootgebied. De beide heren gaven aan dat loslopende honden in de buurt van de Gallowaykoeien al jarenlang gedoogd wordt en dat dit nu niet meer het geval is. Dit leidt tot onduidelijkheid onder de hondenbezitters. Wethouder Van Velzen gaf aan dat er ook bewoners zijn die zich ergeren aan overlast van (loslopende) honden. 'Daarom wordt extra gecontroleerd en hebben wij nieuw hondenbeleid vastgesteld. De gemeente gaat zowel met honden- als niet hondenbezitters gezamenlijk bepalen waar honden wel / niet los mogen lopen. Het initiatief van deze heren sluit hier goed bij aan.'
Â
Afspraken
Er is afgesproken dat de beide heren namens de hondenbezitters samen met enkele andere bewoners en de gemeente gaan bekijken waar honden wel los kunnen lopen binnen het Zegerslootgebied. Eind januari 2012 moet hier duidelijkheid over zijn. Tot die tijd zal de gemeente loslopende honden gedogen in dit gebied.
Â
Hondenbeleid
Er wordt in Alphen aan den Rijn gestreefd naar een goede balans tussen het plezier van een hond voor de hondenbezitter en de overlast die een hond kan geven aan bijvoorbeeld medegebruikers van het openbare gebied. Hondenbezitters hebben daarin een grote verantwoordelijkheid. Hondenbaasjes hebben veel plezier van de hond, maar ze moeten er wel op toezien dat een ander daarvan geen last ondervindt. Gemeente Alphen aan den Rijn stemt de uitvoering van dit beleid af met bewoners, en biedt randvoorwaarden voor het prettig samenleven van honden, hondenbezitters én alle andere gebruikers van het openbaar gebied.