Kabinet scherpt maatregelen aan: verbod op samenkomsten

Tijdens de persconferentie op maandagavond 23 maart is bekendgemaakt dat de maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus zijn aangescherpt. Alle samenkomsten worden tot 1 juni verboden, ook bijeenkomsten en evenementen onder de 100 mensen. Daarnaast krijgen burgemeesters de bevoegdheid om in te grijpen op locaties indien nodig door forse boetes op te leggen en winkels te sluiten. 

De maatregelen zijn aangescherpt omdat de situatie op diverse plekken in het land uit de hand liep. Mensen hielden zich niet in alle gevallen aan de 1,5 meter afstand. Daarom krijgen burgemeesters de mogelijkheid om in te grijpen. 

Mocht er reden toe zijn, bijvoorbeeld door gezondheidsmaatregelen, dan mag de burgemeester specifieke locaties sluiten. Dit geldt bijvoorbeeld voor markten. Deze worden nu nog vaak opengehouden omdat ze in veel gevallen essentieel deel uitmaken van de voedselketen. Dit mag als iedereen zich aan de 1,5 meter-maatregel houdt, maar mocht dit niet het geval zijn kan de burgemeester ertoe besluiten om de markt voorlopig af te gelasten.  

De burgemeester mag ook beslissen over het sluiten van winkels. Winkels moeten zich houden aan bepaalde afspraken en deze duidelijk communiceren aan de klant. Mocht dit niet gaan zoals het hoort, dan heeft de burgemeester de bevoegdheid om een winkel te sluiten.

Daarnaast krijgt de burgemeester de bevoegdheid om groepsvorming tegen te gaan. Dit kan door bijvoorbeeld in bepaalde wijken en straten samenscholingsverboden in te stellen. Groepen mensen met meer dan drie personen, die niet van één gezin zijn, mogen niet meer samenkomen. Een uitzondering geldt voor kleine kinderen met ouders. 

De burgemeester mag dit handhaven door middel van boetes, welke op kunnen lopen tot meer dan € 4000 voor bedrijven en € 400 voor burgers.

Het is nog niet duidelijk wat de gevolgen hiervan zijn voor de horeca. Over de scholen wordt op een later moment besloten. 


Stuur een nieuwsbericht in
Stuur een nieuwsbericht in
Adverteer op Alphens.nl
Adverteer op Alphens.nl

Meer nieuws

Advertorial Overige vandaag 17:06

VoorFietsen helpt Stella-rijders weer op weg

Je herkent het misschien wel: je vertrouwde Stella e-bike staat werkloos in de schuur sinds het onverwachte faillissement van Stella Fietsen in november 2024. Met de sluiting van alle officiële servicepunten leek het onderhoud en de reparatie van je fiets een groot vraagteken. Gelukkig is er goed nieuws. VoorFietsen heeft de benodigde software en onderdelen in huis gehaald om jouw Stella-fiets weer in topconditie te brengen.

Onderwijs vandaag 15:47

Feestelijke opening taalschool Mundus in Alphen aan den Rijn

Op donderdag 23 januari is de regionale taalschool Mundus officieel geopend. Hoewel de school in oktober 2024 al van start ging, was dit een mooi moment om samen met leerlingen, ouders en andere betrokkenen stil te staan bij deze bijzondere mijlpaal.

Politie en handhaving vandaag 13:29

Poging tot autoberoving onder bedreiging met wapen

In de nacht van vrijdag 14 op zaterdag 15 februari heeft een poging tot autoberoving plaatsgevonden op de Paradijslaan in Alphen aan den Rijn. De politie ontving rond 01:45 uur een melding dat een verdachte onder bedreiging van een wapen een auto probeerde te stelen.

Natuur, recreatie en reizen vandaag 12:43

Fonds Alphen en omstreken steunt wandelpad Kroft met €5.000

Het Fonds Alphen en omstreken heeft een bijdrage van € 5.000 toegekend aan de aanleg van een nieuw boerenwandelpad aan de noordzijde van Alphen aan den Rijn. De Stichting Landschapsfonds Alphen aan den Rijn e.o. werkt aan de realisatie van dit pad, dat het Windepad verbindt met de Westkanaalweg via het nieuwe landgoed Oudshoorn. Hierdoor kunnen bewoners van Alphen Noord en Ter Aar binnenkort genieten van een groen wandelommetje.