Koopovereenkomst voor nieuwe locatie hospice ondertekend

De Hospicegroep

De bouw voor een nieuw hospice in gemeente Nieuwkoop is een stap dichterbij. Op 8 juli is de koopovereenkomst voor een stuk grond aan het Teylersplein in Nieuwveen ondertekend. Op deze plek wil de Hospicegroep een hospicewoning bouwen met zes gastenkamers.

De vraag naar hospicezorg groeit al jaren. De hospicewoning aan de Fleurstraat in Nieuwkoop biedt niet meer genoeg ruimte. Daardoor lukt het steeds vaker niet om mensen direct een plek te geven. Wethouder Ines de Ridder: "Een nieuw hospice is van grote waarde voor onze inwoners. Iedereen verdient een waardige en rustige plek in de laatste fase van het leven. Met de verkoop van de grond helpen we mee om deze belangrijke zorg ook in de toekomst in onze gemeente te houden en uit te breiden. We kijken uit naar de verdere ontwikkeling van deze mooie en belangrijke voorziening."

Bestuurslid Annette Pietersen is blij met deze mijlpaal. "Met de aankoop van de grond zetten we een grote stap richting een nieuwe hospice. We zijn dankbaar voor de steun van de gemeente, de gemeenteraad en de gemeenschap. De nieuwe locatie ligt in een rustige en groene omgeving. De komende periode werken we verder aan alles wat nodig is om begin volgend jaar de eerste paal te kunnen slaan waaronder het indienen van de vergunningsaanvraag. Bij het ontwerp, bestaande uit één bouwlaag, staat centraal dat we mensen een vertrouwde en huiselijke omgeving willen bieden.”

Over de Hospicegroep

De Hospicegroep biedt zorg aan mensen in hun laatste levensfase. Een klein team van medewerkers werkt daarvoor samen met ruim 120 vrijwilligers. Zij helpen mensen thuis en in de hospicewoningen in Alphen aan den Rijn en Nieuwkoop.

Meer nieuws

Wonen en bouwen vandaag 15:34

Steekterbrug krijgt steeds meer vorm: contouren nieuwe rijbaan zichtbaar

De werkzaamheden aan de nieuwe Steekterbrug maken zichtbaar vooruitgang. Op zowel het noordelijke als het zuidelijke deel van het project is de afgelopen periode hard gewerkt aan de fundering van de nieuwe rijbaan. Daardoor zijn de eerste contouren van de toekomstige weg inmiddels goed te zien.

Politie en handhaving vandaag 14:01

Snelheidscontrole van politie op Burgemeester Bruins Slotsingel levert zeven boetes op

De politie heeft vanochtend een snelheidscontrole gehouden op de Burgemeester Bruins Slotsingel in Alphen aan den Rijn. Daarbij werden meerdere forse snelheidsovertredingen geconstateerd. Van één bestuurder werd het rijbewijs ingevorderd nadat hij met 107 km/u over de weg reed waar maximaal 50 km/u is toegestaan.

Maatschappelijk vandaag 13:39

Gemeente zet USAR-collega's in het zonnetje

Tijdens de vergadering van het Algemeen Bestuur zijn collega's van Veiligheidsregio Hollands-Midden die onlangs met USAR.NL in Venezuela zijn ingezet, in het zonnetje gezet. Als blijk van waardering ontvingen zij een bos bloemen van de burgemeesters.