Maarten Bakker is Nederlands kampioen boogschieten

Afgelopen weekend heeft de Alphense Maarten Bakker (16) een indrukwekkende prestatie neergezet door het winnen van een belangrijk nationaal boogschietkampioenschap in Poppel. Maarten, die zijn carrière begon bij de Alphense Schietclub, wist in zijn leeftijdscategorie de titel van Nederlands Kampioen te veroveren.  

Maarten begon zijn boogschietcarrière bij de Alphense Schietclub en is inmiddels aangesloten bij HKS in Zoetermeer. Daarnaast traint hij bij het Regionaal Talenten Center in Papendal, waar hij zijn vaardigheden verder heeft ontwikkeld onder begeleiding van topcoaches. Zijn talentstatus verplicht hem om regelmatig te trainen en deel te nemen aan verschillende competities.

Successen

Tijdens de kampioenschappen, georganiseerd door Alliance d’Amitié, streed Maarten tegen de beste schutters in zijn leeftijdscategorie uit heel Nederland. De wedstrijden werden gehouden over meerdere zondagen bij verschillende verenigingen, waaronder in Delft, Wassenaar, Hoek van Holland, Gouda, Zoetermeer en Oegstgeest. Door consistent te presteren wist Maarten als beste uit de bus te komen en uiteindelijk de titel van Nederlands Kampioen te veroveren. Maarten won de titel in de discipline 25m 1pijl, waarbij schutters in elke ronde slechts één pijl mogen schieten om hun punt te scoren.

Naast zijn nationale succes schitterde Maarten ook in de prestigieuze 100ste editie van de Interland Nederland-België. Dit toernooi, waarbij de beste schutters van beide landen het tegen elkaar opnemen, werd gehouden over twee dagen, verdeeld tussen locaties in Nederland en België. Maarten maakte deel uit van het Nederlandse juniorenteam onder de 18 jaar, samen met teamgenoten Gerwin Beukers, Nigel Timmermans en Koen Janssen. Het team wist de Belgen te verslaan en won daarmee de gouden medaille in hun categorie.

Maarten’s prestaties tijdens de Interland waren indrukwekkend: hij behaalde niet alleen de meeste punten van de hele Nederlandse delegatie, maar eindigde ook als derde in het totale klassement.

Meer nieuws

Sport vandaag 15:43

BeachSportAlphen-talent in actie op NK Jeugd

In het weekend van 5 en 6 juli 2025 vond het NK Jeugd Beachvolleybal plaats op het strand van Wijk aan Zee. In totaal streden ruim 250 teams in diverse leeftijdscategorieën om de felbegeerde titel: Nederlands kampioen. Vijf jeugdleden van volleybalclub Castellum, die trainen bij BeachSportAlphen, reisden zaterdagochtend 5 juli vanuit Alphen aan den Rijn af naar het strand van Wijk aan Zee.

Overige vandaag 14:50

Alphense producent achter satirisch programma ‘De Slechtste Fatbiker van Nederland’

Wat als jouw vrienden vinden dat jij écht niet fatbike-waardig bent? In de pilotaflevering van ‘De Slechtste Fatbiker van Nederland’ nemen drie kandidaten het tegen elkaar op om te bewijzen dat ze tóch de weg op mogen. De aflevering werd gerealiseerd door derdejaars studenten van de Dutch Filmers Academy in Amsterdam. Remy Spaan (producent, Alphen aan den Rijn) en Rick van Wijk (regisseur, Waddinxveen) tekenden voor de uitvoering.

Advertorial Overige vandaag 13:25

Nieuwe kleuren BiXbi e-bikes nu verkrijgbaar bij VoorFietsen

De BiXbi e-bikes zijn nog maar net verkrijgbaar bij VoorFietsen in Alphen aan den Rijn of er is al nieuws te melden. De populaire fietsen zijn nu ook leverbaar in nieuwe kleuren. “We hebben heel veel mooie reacties gehad op dit model”, zegt eigenaar Auke Koster.