Meer sportaccommodaties worden tijdens gemeenteraadsverkiezingen ingezet als stembureau

Josh Walet

Diverse locaties die normaal als stembureau dienen, zijn tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart vanwege de coronamaatregelen niet geschikt. De oplossing? Meer gemeentelijke sportaccommodaties inzetten als stembureau.

Veel van de locaties die normaal gebruikt worden als stembureau, zoals (basis)scholen en zorginstellingen, zijn met het oog op de coronamaatregelen niet geschikt als stembureau. Er kan daar bijvoorbeeld niet voldoende afstand worden gehouden. In de kieswet is daarnaast geregeld dat er in de gemeente voldoende stembureaus moeten worden ingericht zodat kiezers op redelijke (loop)afstand van het woonadres hun stem uit kunnen brengen en toegankelijk zijn voor mindervaliden.

Sportaccommodaties als stembureau

Met het oog op de coronamaatregelen en het op peil houden van de spreiding van de stembureaus in de gemeente wordt, net als tijdens de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2021, een aantal van de gemeentelijke sportaccommodaties als alternatieve stemlocatie ingezet.

Het gaat om de volgende locaties in de kern Alphen: gymzaal Havixhorst, gymzaal Honingzwam, gymzaal Mandenvlechter, gymzaal Marsdiep, gymzaal Batenstein, sportzaal De Oude Wereld, sportzaal Vroonhoevelaan, sporthal De Arena en sporthal Limeshal. In de kernen worden de volgende sportaccommodaties als stembureau ingericht: gymzaal De Biezen, sportzaal De Plataan, gymzaal Christinastraat, sportzaal De Cirkel, sporthal De Landvliethal en gymzaal Zwammerdam.

De sportaccommodaties, voornamelijk gymzalen, zijn volgens de gemeente ideaal om in te zetten omdat de locaties zich direct in de omgeving bevinden van de locaties die niet beschikbaar zijn. “Hierdoor blijft goede spreiding in de gemeente gewaarborgd en kan de kiezer op loopafstand zijn stem uitbrengen”, aldus de gemeente. Daarnaast zijn de gymzalen ruim genoeg zodat er voldoende afstand gehouden kan worden en is er voldoende ruimte om de stembiljetten te tellen.

Sporters moeten uitwijken

Dat de sportaccommodaties gebruikt zullen worden als alternatief stembureau, betekent dat gebruikers van de sportaccommodaties van maandag 14 tot en met donderdag 17 maart geen gebruik kunnen maken van de bovengenoemde sportaccommodaties. Zij dienen uit te wijken naar andere locaties of de activiteiten voor deze dag(en) te annuleren. “Voor de Limeshal en de Arena zullen we de duur van het gebruik zoveel mogelijk beperken, zodat de overlast voor sportvereniging die deze accommodaties gebruiken zoveel mogelijk wordt beperkt”, meldt de gemeente.

Meer nieuws

Advertorial Evenement vandaag 09:18

Massada naar Sama Sama Maluku Festival 2026

Bezoekers van het Sama Sama Maluku Festival kunnen zich op zaterdag 4 juli 2026 verheugen op een bijzonder optreden van de legendarische band Massada. Het festival, dat jaarlijks plaatsvindt aan de Zegerplas, staat bekend om zijn unieke combinatie van muziek, cultuur, culinair genieten en mooie ontmoetingen.

Calamiteiten vandaag 07:40

Wandelaar treft lichaam aan in de Zegerplas

Vanochtend vroeg is in de Zegerplas een lichaam aangetroffen door een wandelaar. De politie is een onderzoek gestart naar de identiteit van de persoon en de omstandigheden van het overlijden.

Weekoverzicht gisteren 15:50

Het nieuws van week 24 in één overzicht

Wat speelde er afgelopen week in Alphen aan den Rijn? Van een heldendaad van de achtjarige Jailey tot de geboorte van een nieuw kalfje: je leest het in ons wekelijkse nieuwsoverzicht.

Openbaar vervoer gisteren 13:44

Werkzaamheden aan spoor tussen Alphen aan den Rijn en Gouda

Tussen Alphen aan den Rijn en Gouda rijden van woensdag 17 juni 05:00 uur tot zaterdag 20 juni 02:10 uur geen treinen. ProRail voert werkzaamheden uit aan het spoor. Reizigers moeten rekening houden met een extra reistijd van ongeveer 30 minuten.

Evenement gisteren 11:30

Alphense Bruggenrun keert terug met vernieuwde route door het centrum

Op donderdag 18 juni 2026 vindt de achttiende editie van de Alphense Bruggenrun plaats. De populaire hardloop- en wandeltocht voert deelnemers langs tientallen bruggen en verrassende plekken in het oude centrum van Alphen aan den Rijn. De organisatie heeft de route dit jaar flink vernieuwd.