Met een schepje de jungle in: Eerste Bodemdierendag voor kinderen

Op zondag 20 oktober organiseert IVN Alphen voor het eerst een Bodemdierendag speciaal voor kinderen. Samen met hun ouders of grootouders kunnen ze, onder begeleiding van ervaren natuurgidsen, op zoek naar het verborgen leven in de bodem. Deze 'vergeten jungle' zit vol met kleine dieren die cruciaal zijn voor de grond en de biodiversiteit. Hoe meer bodemdieren, hoe beter voor de natuur!

De middag begint om 14:00 uur in bezoekerscentrum De Veenweiden, waar de gidsen een korte uitleg geven. Kinderen leren op een eenvoudige manier, door bijvoorbeeld het aantal pootjes te tellen, om welke beestjes het gaat. Na de uitleg gaat de groep op avontuur in het naburige bos, gewapend met emmers, bakken, loeppotjes en schepjes. Zoekkaarten helpen om de gevonden dieren te herkennen en vies worden mag!

Praktische informatie

  • Datum: Zondag 20 oktober
  • Tijd: 14:00 - 16:00 uur
  • Locatie: Bezoekerscentrum De Veenweiden, Burgemeester Bruins Slotsingel 15, Alphen aan den Rijn
  • Aanmelden: Stuur een e-mail naar Dick Warmerdam via dickw@xs4all.nl

Deelname aan de activiteit is gratis. Het wordt een middag vol ontdekkingen, leren en plezier in de natuur.

Meer nieuws

Openbaar vervoer vandaag 15:47

Minder Sprinters tussen Leiden Centraal – Woerden tijdens zomervakantie

Treinreizigers moeten tijdens de zomervakantie rekening houden met een aangepaste dienstregeling. Van maandag 20 juli tot en met vrijdag 14 augustus laat NS op sommige trajecten tijdens de spits minder Sprinters rijden, omdat er in de vakantieperiode minder reizigers zijn. Ook het Sprintertraject Leiden Centraal – Woerden, dat via Alphen aan den Rijn loopt, is onderdeel van deze aangepaste dienstregeling.

Advertorial Winkels vandaag 12:21

Warmteservice Alphen aan den Rijn verhuist naar ruimere locatie

Warmteservice Alphen aan den Rijn verhuist naar een nieuwe vestiging. Vanaf maandag 20 juli is het team te vinden aan de Antonie van Leeuwenhoekweg 1, 2408 AL Alphen aan den Rijn. Na 22 jaar aan de Euromarkt kiest de vestiging voor een ruimere en toekomstbestendige locatie.