Advertorial Politiek plein

Nieuw Elan opnieuw grootste partij: kiezers bedankt!

Nieuw Elan

Nu de rook is opgetrokken is het duidelijk dat de lokale partij Nieuw Elan met acht zetels ook de komende jaren de grootste partij in de Alphense gemeenteraad is. Hiervoor bedanken zij al hun kiezers!

De opkomst tijdens de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart was groter dan vier jaar geleden. Nieuw Elan heeft ook meer stemmen behaald dan vier jaar geleden, maar met hetzelfde resultaat.

Nieuw Elan is dus de grootste partij met acht zetels en consolideert. Daarna volgt het CDA met zeven zetels, dat is een winst van twee zetels. Daarna komt GroenLinks-PvdA met vijf zetels. En dan zijn er drie partijen met elk vier zetels: D66, VVD en FvD. RijnGouweLokaal heeft twee zetels, Alphen voor Elkaar haalt geen zetel en de overige partijen hebben er een.

De nieuwe Alphense gemeenteraad bestaat in de periode 2026-2030 uit twee grote partijen, vier middenmoters en zeven kleine partijen. In totaal zijn er 39 zetels in de raad. Hoewel de zetelverdeling er nu is, is dit wel een voorlopige einduitslag. Er kan nog een wijziging zijn door de verdeling van restzetels. Pas op donderdag 26 maart om 10:00 uur wordt door het centraal stembureau van Alphen aan den Rijn de definitieve uitslag bekendgemaakt.

Na een korte informatieperiode ligt het voor de hand dat Nieuw Elan voor coalitieonderhandelingen het voortouw zal nemen. "Het is daarbij goed om te spreken met alle potentiële kandidaten om een coalitie mee te vormen", benadrukt lijsttrekker Frans Langerak. "Ik sluit ook niet uit dat we onderwerpen van andere partijen opnemen in een coalitieakkoord waar zij geen deel van uitmaken."

Verder wil de lijsttrekker het campagneteam, de leden van vereniging Nieuw Elan en alle ambassadeurs op de kieslijst heel hartelijk bedanken voor de steun in campagnetijd. Maar vooral: "Kiezers heel erg veel dank voor jullie vertrouwen in Nieuw Elan!"

Meer nieuws

Winactie Eten en drinken gisteren 17:01

Kabalt’s Oliebollenkraam Herenhof geeft 2x € 20 tegoed weg

Misschien heb je het al gezien: Kabalt’s Oliebollenkraam staat weer in de Herenhof! Dat betekent dat het oliebollenseizoen officieel is begonnen. En dat wordt meteen goed gevierd, want Kabalt's Oliebollenkraam winkelcentrum Herenhof geeft twee keer € 20 tegoed weg. Daarmee kunnen twee winnaars zelf hun favoriete lekkernijen uitkiezen bij de kraam in de Herenhof.

Sport gisteren 15:55

sv ARC organiseert gratis KickStars voor meisjes van 6 t/m 8 jaar

sv ARC organiseert vanaf woensdag 28 oktober KickStars, een gratis en uniek voetbalprogramma alleen voor meisjes van 6 tot en met 8 jaar. Tijdens dit achtweekse programma maken jonge deelnemers op een leuke, speelse en laagdrempelige manier kennis met voetbal.

ARC Heitingatoernooi gisteren 13:28

"Ga het Heitinga-gevoel beleven, want dit is echt de laatste"

Al bijna zijn hele leven is Robbie Turken op de velden van sv ARC te vinden. Eerst als speler, later als ouder langs de lijn en ook al een aantal jaren als vrijwilliger bij het ARC Heitingatoernooi. Voor hem draait het evenement niet alleen om voetbal, maar vooral om saamhorigheid. "Het voelt als één grote familie."

Vacatureoverzicht gisteren 11:11

Alle vacatures van week 41 op een rij

Klaar voor een frisse stap in je carrière? Deze week zijn er weer nieuwe vacatures toegevoegd op Alphens.nl! Welke sector je ook aanspreekt, van techniek en zorg tot horeca en daarbuiten, wij hebben alle nieuwe kansen overzichtelijk voor je op een rijtje gezet.

Advertorial Activiteiten gisteren 09:19

Al 2500 Puzzeldiners verkocht bij De Beren Alphen aan den Rijn

Uit eten én ondertussen samen puzzels en raadsels oplossen? Bij De Beren Alphen aan den Rijn kan het met het Puzzeldiner van De Puzzelproeverij. Het Alphense restaurant is de enige locatie in Alphen aan den Rijn waar dit arrangement wordt aangeboden. Inmiddels zijn er in anderhalf jaar tijd al 2500 Puzzeldiner-arrangementen verkocht.

Advertorial Overige 9 okt 2026 17:19

Altijd 'aan' staan? Juist dan is herstellen de sleutel tot beter presteren

Je agenda zit vol. Je werkt hard, sport fanatiek en probeert overal het maximale uit te halen. Toch voel je je steeds vaker moe, gespannen of opgejaagd. Herkenbaar? Volgens ademcoach Robin de Heij is dat geen toeval. "Veel ambitieuze mensen zijn heel goed in gas geven, maar vergeten hoe ze moeten terugschakelen."