Advertorial Evenement

Nieuw in Archeon Grieks Festival - Ontdek de Griekse Oudheid

Museumpark Archeon

Reis de komende meivakantie mee naar de fascinerende wereld van de Oude Grieken tijdens het Grieks Festival in Museumpark Archeon! Van donderdag 1 tot en met zondag 4 mei 2025 staat het park volledig in het teken van de rijke Griekse geschiedenis, haar cultuur, mythen en helden. Een uniek evenement voor jong en oud, waarin het verleden tot leven komt.

Bezoekers maken kennis met eeuwenoude tradities, indrukwekkende krijgers en ambachtslieden uit de klassieke oudheid. Verspreid over het hele park geven verschillende internationale re-enactorgroepen spectaculaire demonstraties en interactieve presentaties. Ruim 60 re-enactors uit onder andere Griekenland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, België en Nederland nemen je mee terug naar de tijd van Homerus, Plato en Alexander de Grote.

Laat je verrassen door authentieke kampementen, meeslepende demonstraties en ambachten uit de oudheid en ontdek hoe het leven er 2500 jaar geleden uitzag. In de Arena wordt dagelijks een speciale Griekse Krijgersdans opgevoerd. Het Grieks Festival in Archeon biedt een unieke kans om de geschiedenis niet alleen te leren, maar echt te beleven. Kom langs en dompel je onder in een weekend vol verhalen, spektakel en historische ontdekkingen!

Grieks Festival 2.jpg

Meer nieuws

Blog Gezondheid en welzijn vandaag 13:44

Vallen, verliezen en weer opstaan

Soms denk je dat je leven eindelijk op de rails staat. Dat je de stormen hebt doorstaan, dat er rust komt. Maar wat als alles wat je dacht te hebben opgebouwd, langzaam onder je handen afbrokkelt? In deze nieuwe blog deelt Kim van Gelder haar persoonlijke verhaal over vechten, verliezen en opnieuw beginnen.

Milieu en duurzaamheid vandaag 12:57

Alphenaren zetten zich in als Klimaatburgemeester tijdens Klimaatweek

Vandaag start de Klimaatweek. In gemeente Alphen aan den Rijn zetten vier betrokken inwoners zich in als Klimaatburgemeester: Hans van Dam (82), Gerrit Hofland (60), Ilyes Machkor (32) en Ferd Schelleman (74). Zij laten samen zien dat je ook op lokaal niveau verschil kunt maken voor het klimaat.

Advertorial Sport vandaag 12:11

Nieuwe trainingsruimte bij Bezemer Fitness opent in december

Bezemer Fitness in Alphen aan den Rijn werkt aan een nieuwe functionele trainingsruimte die in december wordt geopend. De uitbreiding is bedoeld voor onder andere HYROX-trainingen, HIIT-sessies en WOD-workouts. Daarmee speelt de club in op de groeiende belangstelling voor functioneel trainen.

Evenement vandaag 11:14

Alphen aan den Rijn verandert tijdelijk in Castellum aan den Rijn

Vanaf dinsdag 11 november draagt Alphen aan den Rijn weer tijdelijk de naam Castellum aan den Rijn. Daarmee is het carnavalsseizoen 2025–2026 officieel begonnen. De aftrap was zaterdag 8 november, en dat bleef niet onopgemerkt: het onderkomen van de Cascarvieten zat bomvol.

Onderwijs vandaag 09:54

Leerlingen verkennen hun toekomst tijdens Open Dag mboRijnland in Alphen

Vandaag, maandag 10 november, opent mboRijnland de deuren van alle locaties voor de jaarlijkse Open Dag. Ook in Alphen aan den Rijn kunnen leerlingen, ouders en andere belangstellenden tussen 16:00 en 20:00 uur kennismaken met opleidingen, docenten en studenten.