Nog twee dagen tot Swim to Fight Cancer Alphen

Josh Walet

Zondag 7 september duiken 259 deelnemers, verdeeld over 47 teams, de Oude Rijn in voor de tweede editie van Swim to Fight Cancer in Alphen aan den Rijn. Samen haalden ze nu al meer dan 5700 donaties op. Jij kunt er ook bij zijn. Als supporter langs de kant of door een bijdrage te doen.

Vorig jaar werd in Alphen ruim twee ton opgehaald. Ook dit jaar zetten honderden mensen zich in voor baanbrekend kankeronderzoek én voor twee lokale goede doelen: het Alrijne Ziekenhuis en Stichting TuTu. Daarmee wordt zowel landelijk als dichtbij huis verschil gemaakt.

Programma zondag 7 september

De Swim vindt plaats in het centrum, met start en finish bij de Aarkade. Het programma ziet er als volgt uit:

  • 13:00 uur – Opening 2e Swim to Fight Cancer
  • 13:10 uur – Woordje door wethouder G.J. Schotanus
  • 13:15 uur – 1 minuut stilte
  • 13:16 uur – Optreden synchroonzwemmen
  • 13:20 uur – Aankondiging zwemmers
  • 13:30 uur – Start wave 1 (3 km)
  • 13:40 uur – Start wave 2 (3 km)
  • 13:50 uur – Start wave 3 (3 km)
  • 14:00 uur – Start wave 4 (2 km)
  • 14:10 uur – Start wave 5 (2 km)
  • 14:20 uur – Start wave 6 (2 km)
  • 14:30 uur – Start wave 7 (1 km)
  • 14:40 uur – Start wave 8 (1 km)
  • 14:50 uur – Start wave 9 (1 km)
  • 15:00 uur – Start wave 10 (1 km)
  • 15:10 uur – Start wave 11 (500 m)
  • 15:20 uur – Start wave 12 (500 m)
  • 15:45 uur – Binnenkomst laatste zwemmers
  • 16:00 uur – Uitreiking cheques door Joost Reijns (Fight Cancer)

Steun en aanmoedigen

Wil je zelf niet zwemmen, maar wel bijdragen? Dat kan door te doneren via de website of de deelnemers zondag langs de kant aan te moedigen. Zo maken we samen impact voor kankeronderzoek en voor mensen die nu geraakt worden door de ziekte.

Swim to Fight Cancer Alphen aan den Rijn

  • Datum: zondag 7 september 2025
  • Locatie: Aarkade, centrum Alphen aan den Rijn
  • Meer info en doneren: fightcancer.nl/alphen

Meer nieuws

Advertorial Overige gisteren 17:14

KSB | Duijvelaar Pompen zet in op verbinding als hoofdsponsor van Zomerspektakel

Al ruim vijftig jaar is KSB | Duijvelaar Pompen een vertrouwd gezicht in Alphen aan den Rijn. Vanuit het moderne hoofdkantoor en de productielocatie werkt het bedrijf dagelijks aan slimme pompinstallaties en service & onderhoud voor klanten in binnen- en buitenland. Met meer dan 400 medewerkers en een marktaandeel van meer dan 60% in drukverhoging in de gebouwtechniek in Nederland is KSB uitgegroeid tot een toonaangevende speler, zonder het persoonlijke karakter uit het oog te verliezen.

Rondje Alphie gisteren 16:00

Rondje Alphie met Niels van de Stadsherberg

In de nieuwste aflevering van Rondje Alphie maken we kennis met Niels Aben. Samen met zijn vrouw Laura runt hij al een paar jaar de Stadsherberg. Tijdens een rit door Alphen vertelt hij over de oprichting van de Stadsherberg, het ondernemerschap en de toekomst.  

Evenement gisteren 13:33

Alphense Haringparty – Zoals Jullie Kennen!

Vier de start van het haringseizoen op vrijdag 19 juni 2026 tijdens de gezellige Alphense Haringparty bij Alle Hens. Geniet van verse Hollandse Nieuwe van Visspecialist Sluizeman, een goed glas korenwijn, heerlijke bites en muziek van de DJ.

Advertorial Voorstelling gisteren 12:50

Meer weten over intersekse? Kom naar de voorstelling Enfin, Barbin!

1 op de 90 mensen is intersekse. Zij zijn geboren met zowel vrouwelijke als mannelijke kenmerken. Op woensdag 3 juni van 19:30 tot 21:00 hoor je bij Bibliotheek Alphen-Centrum het bijzondere verhaal van Herculine Barbin en intersekse theatermaker Marleen Hendrickx tijdens de voorstelling Enfin, Barbin. Ook krijg je een rondleiding langs de tentoonstelling '1 op de 90' van een van de makers.