De parkeerchaos rond winkelcentrum de Ridderhof zorgt voor toenemende onrust en onvrede onder omwonenden en bezoekers. Op sociale media wordt geklaagd over onduidelijke rijrichtingen, foutparkeerders en onveilige situaties. Sommige winkeliers geven zelfs aan dat winkelend publiek het gebied mijdt. Alphens.nl vroeg de Gemeente Alphen aan den Rijn om een reactie.
Volgens de gemeente zijn de signalen bekend. De huidige problemen hebben vooral te maken met de lopende werkzaamheden. “Tijdens de werkzaamheden zijn er minder parkeerplaatsen beschikbaar. We begrijpen dat dit vervelend is en dat er overlast ontstaat”, laat de gemeente weten. De werkzaamheden zouden volgens planning begin april worden afgerond.
Rijrichting en in- en uitgangen
Een veelgehoorde klacht is de onduidelijkheid over de rijrichting onder en rondom de Ridderhof. De gemeente zegt hier actie op te ondernemen. “De rijrichting onder de Ridderhof blijft hetzelfde als in de oude situatie. Langs de flat aan het Aïdaplein blijft éénrichting gehandhaafd, verder mag er overal in beide richtingen worden gereden.”
Ook het gebrek aan een duidelijke ingang en uitgang leidt momenteel tot vastlopende situaties, mede door foutparkeerders bij de personeelsingangen op het Aïdaplein. In de nieuwe situatie moeten meerdere in- en uitgangen dit probleem verminderen. “Dit bevordert de uitwisseling tussen de parkeerplaatsen aan het Aïdaplein, onder de Ridderhof en het Carmenplein”, aldus de gemeente.
Zorgen van omwonenden
Omwonenden maken zich zorgen over hun parkeermogelijkheden en vrezen dat bezoekers van het winkelcentrum hun plekken innemen op het Aïdaplein en het Carmenplein. De gemeente geeft aan dat het uitgangspunt juist is om meer uitwisseling van de verschillende plaatsen te bevorderen.
Veiligheid en vrachtverkeer
Ook de veiligheid op het Aïdaplein, met name door grote vrachtwagens, wordt als zorgpunt genoemd. De gemeente stelt dat de situatie voor vrachtverkeer niet is gewijzigd. Wel zijn er borden geplaatst langs de Troubadourweg om bezoekers via de ingang naast het benzinestation naar het winkelcentrum te leiden, zodat het Aïdaplein minder wordt belast.
Meer parkeerplaatsen in nieuwe situatie
Hoewel de huidige situatie tot veel frustratie leidt, benadrukt de gemeente dat het eindresultaat positief moet uitpakken. “In de nieuwe situatie komen er circa 30 parkeerplaatsen bij ten opzichte van de oude situatie.” Door de werkzaamheden in fases uit te voeren, probeert de gemeente de overlast voor de buurt zo veel mogelijk te beperken.