Oranje deelfietsen van Donkey Republic nu beschikbaar in Alphen en Boskoop
Sinds deze week spot je ze misschien al: de opvallende oranje deelfietsen van Donkey Republic. Op donderdag 11 april zijn ze officieel in gebruik genomen in Alphen aan den Rijn en Boskoop. In totaal zijn er achttien fietsen geplaatst, verspreid over vier strategische locaties in de gemeente.
Je vindt de fietsen bij de NS-stations van Alphen aan den Rijn, Boskoop en Boskoop Snijdelwijk, én bij de R-net bushalte Herenhof aan de Eisenhowerlaan. Ideaal als je je trein- of busreis wil combineren met een fietsrit. De oranje fietsen zijn te huur via de Donkey Republic-app of 9292. En er is goed nieuws voor wie het wil uitproberen: tot en met augustus is het eerste halfuur fietsen helemaal gratis in de regio Zuid-Holland Noord. Daarna geldt tot juni 2026 een gereduceerd tarief van de helft van de normale prijs.
Deelfietsen zijn terug!
Met de komst van Donkey Republic keren de deelfietsen terug in het straatbeeld van Alphen en Boskoop. Na de eerdere problemen met de deelscooters en fietsen van Go – die uiteindelijk verdwenen door vandalisme en fout parkeren – kiest de gemeente nu voor een andere aanpak. De proef met Donkey Republic duurt drie jaar, waarin wordt gekeken of er behoefte is aan uitbreiding.
Voorlopig gaat het om gewone stadsfietsen, zonder elektrische ondersteuning. Zin om zelf een ritje te maken? Download de app en fiets erop los!