Bezoekerscentrum De Veenweiden in Alphen aan den Rijn opent vanaf 2 augustus een nieuwe expositie met als thema: de otter. Centraal staat het werk van Betty Baas, een kunstenares uit Woerden die haar schilderijen maakte tijdens een moeilijke periode in haar leven.
Tijdens haar strijd tegen darmkanker en de zorg voor haar dementerende man vond Betty rust en vreugde in het schilderen. Haar talent voor het vastleggen van dieren viel op: in 2018 exposeerde ze al in Galerie Van Slagmaat, waar haar werk werd geprezen als bovengemiddeld amateurswerk. “Zoals Betty dieren kan maken, is fantastisch”, aldus de galeriehoudster.
De tekst loopt door onder de afbeelding.

De otter en het Groene Hart
Voor deze expositie stelde Betty graag haar schilderijen beschikbaar. Je kunt onder meer haar werk van de otter bewonderen, maar ook schilderijen van vogels uit het Groene Hart, zoals de zilver- en purperreiger. Omdat ze haar werken nauwelijks verkoopt, is deze verzameling zelden zo compleet te zien.
Ook de vaste tentoonstelling in het bezoekerscentrum sluit aan bij het thema. In het hart van de zaal staat een opgezette otter, door sommigen liefkozend ‘Ot of Sien’ genoemd, die jaren geleden werd toegevoegd aan de collectie dankzij otterdeskundige Hans Blom. Op zondag 21 september geeft hij een lezing over dit bijzondere dier. Aanmelden kan via info@bc-deveenweiden.nl, vol = vol.
Praktische informatie
De expositie is te bezoeken van 2 augustus tot en met eind september 2025, op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14:00 tot 17:00 uur. Je vindt het bezoekerscentrum aan de Bruinsslotsingel 15 in Alphen aan den Rijn.
Tijdens de expositie draait er bovendien een korte film met unieke beelden van otters in de Nieuwkoopse Plassen, vastgelegd met een wildcamera van Natuurmonumenten. Deze beelden zijn ook buiten de expositie om te bekijken, bijvoorbeeld als je een wandeling maakt door het naastgelegen Prinses IreneBos.